Ognisko integracyjne 2a

W czwartek 23 czerwca uczniowie 2a wraz z rodzicami i wychowawcą spotkali się przy ognisku. To klasowe spotkanie, którego głównym celem była integracja rodziców i dzieci oraz podsumowanie pracy w roku szkolnym 2015/2016 było wspaniałą okazją do wspólnej, wesołej zabawy, wspólnego pieczenia kiełbasek i pogłębiania pozytywnych relacji międzyludzkich. Spędzanie wolnego czasu na powietrzu, w miłej, przyjaznej atmosferze pozwala lepiej się poznać, a przede wszystkim jest to okazja, by rodzice mogli zaobserwować, w jaki sposób ich pociechy funkcjonują i bawią się w grupie, czego potrzebują i jak zachowują się w nowych sytuacjach społecznych oraz zadaniowych. Również dla wychowawcy jest to okazja do lepszego zrozumienia i poznania relacji rodzinnych swoich wychowanków.

Oprócz słodkości, tradycyjnego pieczenia kiełbasek były zabawy, miedzy innymi przeciąganie liny, zbieranie szyszek na czas, rzuty celne i zabawy w ciuciubabkę. Wychowawca klasy Małgorzata Jaroszyk bardzo dziękuje uczniom i ich Rodzicom za fantastyczną atmosferę, zaangażowanie i wspaniałą organizację tegoż integracyjnego spotkania. Podsumowując była to bardzo udana impreza, bo już po wakacjach rodzice planują kolejną. Bardzo cieszy mnie fakt, iż takie spotkania służą bliższemu poznaniu się, rodzice mogą i chcą więcej czasu spędzać z dziećmi, a to służy im samym, a co ważniejsze buduje pozytywne stosunki społeczne. Małgorzata Jaroszyk