Search

Mali autorzy.

Uczniowie klas drugich przez cały rok podróżowali po literaturze zgłębiając jej tajniki w ramach projektu „Odkrywamy, bo czytamy”. Na zakończenie jego realizacji – to uczniowie mogli sprawdzić swoje siły i wykorzystać rozbudzoną czytaniem wyobraźnię, wzbogacone słownictwo oraz własną kreatywność do czego zachęcił ich konkurs „Moja pierwsza, autorska książka”. Autor książki miał za zadanie nie tylko napisać wymyśloną książkę, ale także wzbogacić ją rysunkami oraz zaprojektować okładkę. Prace były imponujące, a pięknie „wydane”, nagrodzone książki trafią do szkolnej biblioteki, gdzie zachęcamy do ich lektury. Jury nie miało łatwego zadania i ostatecznie postanowiło przyznać trzy równoległe pierwsze miejsca. Konkurs podsumowano 22 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie Jury w składzie – Pani Dorota Grewling, Pani Elżbieta Habet i Pani Małgorzata Jeśko-Doręgowska wręczyła dyplomy i ufundowane przez MBP nagrody książkowe. Otrzymały je: Laura Wieczorek kl. 2b, Małgorzata Dygułła z kl. 2e, Jagoda Szczygieł z kl. 2d.

Serdecznie gratulujemy autorkom książek pięknego dzieła.