Search

Czy wiersz może zachwycić?

Konkurs recytatorski to nie tylko piękne wygłaszanie z pamięci, ale również walka z tremą. We wtorek 13 marca 2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XVII edycji Konkursu Powiatowego Wiersz, który mnie zachwycił. Organizatorem był Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży, a nagrody ufundował Starosta Chodzieski. Rywalizowali ze sobą zarówno reprezentanci gimnazjów, jak i szkół podstawowych. W zaproszeniu do konkursu organizatorzy sugerowali wybór wierszy Zbigniewa Herberta.

Nasi uczniowie spośród bogactwa poezji tego autora wybrali: Karolina Marciniak – Podróż do Krakowa, Bartłomiej Jaśkowiak – Przesłanie Pana Cogito, a Daniel Mazur wybrał wiersz W pracowni. Czy wiersz może zachwycić? Okazuje się, że nie tylko wiersz, ale i interpretacja może zaciekawić.

Karolina Marciniak z klasy VII c zajęła II miejsce. Gratuluję odwagi wszystkim uczestnikom, a Karolinie nagrody.

Mirosława Stube