Udział w konkursie MEN "Mam 6 lat"

W piątkowe popołudnie 18 maja w Szkole Podstawowej nr 3 w Chodzieży miały miejsce warsztaty dla uczniów i ich rodziców, będące zwiastunem cyklu spotkań planowanych w nowym roku szkolnym. Organizatorem zajęć, w których uczestniczyło blisko 50 osób, była Rada Rodziców.
Dzieci wspólnie z rodzicami zdobiły kartoniki techniką decoupage. Wspólna praca, ciekawa technika dała wszystkim dużo satysfakcji. Piękne, własnoręcznie ozdobione pudełka na pewno przydadzą się jako opakowanie prezentu lub do gromadzenia dziecięcych skarbów. Celem tych zajęć jest większa integracja społeczności szkolnej. Mamy nadzieję, że zaowocują one pobudzeniem kreatywności dzieci ciekawymi formami spędzania wolnego czasu. Rodzice, wykorzystując swoje umiejętności, mogą wspaniale włączyć się w życie szkoły.

Inspiracją do zorganizowania warsztatów był konkurs "Mam 6 lat", ogłoszony przez MEN, do którego w kwietniu przystąpiła Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3. Celem konkursu jest
upowszechnianie najciekawszych form aktywności rad rodziców umożliwiających przyjazną adaptację dzieci 6-letnich do edukacji szkolnej. 28 maja przedstawiciele rodziców, nauczycieli i najmłodszych uczniów będą uczestniczyli w uroczystej Gali konkursu w Poznaniu, gdzie zostaną ogłoszone
wyniki i wręczone nagrody finalistom etapu wojewódzkiego.

Jeszcze w kwietniu Rada Rodziców zaprosiła wolontariuszki z Fundacji Centrala Młodych. Młode dziewczęta w bardzo ciekawy sposób poprowadziły zabawy dla dzieci w "Radosnej szkole" (którą szkoła otrzymała jako miejsce zabaw z przeznaczeniem właśnie dla najmłodszych uczniów). Zajęcia również będą kontynuowane w następnym roku szkolnym. Zdjęcia można zobaczyć na stronie Rady Rodziców na www.facebook.com.

Wszystkim zależy, aby szkoła była przyjazna uczniom.