Search

Ważniejsze osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2016/2017

Ważniejsze osiągnięcia uczniów w różnych konkursach, przeglądach, w sporcie w roku szkolnym 2016/2017 – o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Chodzieży ul. Kochanowskiego 1

 

lp

 

Nazwa konkursu

 

Zasięg, organizator

Osiągnięcia

Imię i nazwisko ucznia

Osiągnięte miejsce

1.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur2017”

międzynarodowy,

Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk  Matematycznych                   w Toruniu

Ernest Waligóra                            Marta Kowalska

Wiktoria Szymczak

Hubert Kita 5a

Mikołaj Kowalewski 4b

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

bardzo dobry wynik

2.

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych ŚWIETLIK

ogólnopolski,

Organizacja Młodych Odkrywców

Zuzanna Swosińska 6b

wyróżnienie

3.

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

wojewódzki,

KO Poznań

Paweł Siurek 6c

laureat

4.

Wybieram wodę

ogólnopolski,

Polskie Towarzystwo Dietetyki                          oraz Instytut Promocji Zdrowia                          i Dietoterapii

Klasa 2e

Klasa 5b

wyróżnienie oraz certyfikat „Wybieram wodę”

5.

VIII Olimpiada Ekologiczna Subregionu Północnej Wielkopolski

ponadpowiatowy,

Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego

Mateusz Lipczyński 6c

wyróżnienie

 

 

6.

V edycja konkursu pod hasłem "Za kasztany                  i żołędzie wiedzy Ci przybędzie"

powiatowy,

Nadleśnictwo Podanin

Mateusz Lipczyński 6c

I miejsce w klasyfikacji indywidualnej

 

szkoła zajęła III miejsce

7.

Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych

Powiatowy, Wlkp Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Małkowski Jakub 5b

Czapczyk Jakub 6b

Aleksandrowski Kacper 6c

Kucharski Miłosz 6a

Kopczyński Kacper 5b

Kratz Wojciech 4a

Schwark Kacper 4a

Popiołek Maksymilian 6a

 

III miejsce

III miejsce

III miejsce

III miejsce

III miejsce

III miejsce

III miejsce

III miejsce

8.

Mistrzostwa Powiatu w Piłkę Ręczną

Powiatowy, Wlkp Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Paczowski Maksymilian 6b

Kędziora Kacper 6a

Popiołek Maksymilian 6a

Maichalak Dawid 6a

Sikorski Kacper 6c

Aleksandrowski Kacper 6c

Lipczyński Mateusz 6c

Ryczek Maciej 6c

Siurek Paweł 6c

Michna Mikołaj 6c

 

II miejsce

II miejsce

II miejsce

II miejsce

II miejsce

II miejsce

II miejsce

II miejsce

II miejsce

II miejsce

9.

Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych

Powiatowy, Stowarzyszenie „Gontyniec

Kratz Wojciech 4a

Schwark Kacper 4a

Lehmann Alan 4d

Kłos Bartosz 4c

Szymczak Tomasz 4b

Sporysz Aleksander 4c

 

 

III miejsce

III miejsce

III miejsce

III miejsce

III miejsce

III miejsce

10.

Wielkopolski Turniej Orlika

powiatowy

Paczowski Maksymilian 6b

Kuzara Kamil 5a

Sikorski Kacper 6c

Aleksandrowski Kacper 6c

Lipczyński Mateusz 6c

Kucharski Miłosz 6a

Spychalski Mikołaj 6a

Małkowski Jakub 5b

Schwark Kacper 4a

Bugajski Aleks 6c

Kędziora Kacper 6a

 

III miejsce

III miejsce

III miejsce

III miejsce

III miejsce

III miejsce

III miejsce

III miejsce

III miejsce

III miejsce

III miejsce

11.

Mały Bieg Grzymalitów

Ogólnopolski, MOSiR Chodzież

Jułkowska Julia

Lehmann Roksana 2a

Czapczyk Jakub 6b

I miejsce

II miejsce

II miejsce

 

II miejsce w klasyfikacji generalnej szkół podst.

 

12.

Sztafetowe Biegi Uliczne

Powiatowy, CHTR

Doręgowska Patrycja 6c

Michalska Oliwia 6c

Łuczak Agata 6a

Krzemieniewska Natalia 6b

Czapczyk Joanna 6b

 

Aleksandrowski Kacper 6c

Sikorski Kacper 6c

Czapczyk Jakub 6b

Kucharski Miłosz 6a

Małkowski Jakub 5b

Kratz Wojciech 4a

 

I miejsce

I miejsce

I miejsce

I miejsce

I miejsce

 

I miejsce

I miejsce

I miejsce

I miejsce

I miejsce

I miejsce

13.

Czwartki lekkoatletyczne

Powiatowy, stowarzy-szenie „Gontyniec

Kobicka Wiktoria 5a

Lehmann Alan 4d

Kratz Wojciech 4a

Małkowski Jakub 5b

Czapczyk Jakub 6b

 

II miejsce

II miejsce

I miejsce

I miejsce

I miejsce

14.

Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Ziemnym

Powiatowy, CHTTZ „As”

 

Patrycja Doręgowska 6c

Paweł Siurek 6c

Alicja Kowalska 6c

Wiktoria Bohusławska 1b

 

I miejsce

I miejsce

III miejsce

II miejsce

15.

Konkurs plastyczny „Jan Paweł II – różaniec jest moją umiłowaną modlitwą”

 

Powiatowy

Hanna Dygułła 5b.

I miejsce

16.

Konkurs plastyczny dla uczniów klas piątych „Palić, nie palić - oto jest pytanie?”

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chodzieży

Olga Zydor kl. 5c

I miejsce

 

PROJEKTY I PROGRAMY O ZASIĘGU OGÓLNOPOLSKIM ZREALIZOWANE W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

Lp.

Nazwa projektu/programu

Ranga

Klasy biorące udział

Współpraca

1.

Owoce i warzywa w szkole

ogólnopolski

kl. I - III

rodzice

2.

Szklanka mleka

ogólnopolski

kl. I - VI

rodzice (ich zgoda)

przetwórnia

3.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

ogólnopolski

kl. III

CHDK Chodzież

4.

Sesje z plusem w ramach projektu Lepsza Szkoła

ogólnopolski

kl. IV-VI

-

5.

Sprzątanie Świata

ogólnopolski

kl. I-VI

rodzice

6.

Ratujemy i uczymy ratować program edukacyjny WOŚP

ogólnopolski

kl. III d

WOŚP

7.

Akcja na rzecz niepełnosprawnych „17 milionów” oraz „Zielone światło dla osób z MPD.

ogólnopolski

kl.  II b

Przedszkole nr 2 im. Szewczyka Dratewki w Chodzieży

8.

Młody Obywatel – „Reportaż o sąsiadach”

ogólnopolski

12 uczniów z klas 2-6

Centrum Edukacji Obywatelskiej

9.

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu i Niepełnoprawnych

ogólnopolski

kl. II b

Stowarzyszenie „Bioderko”

10.

Trzymaj formę

ogólnopolski

kl. V

-

11.

Mega Misja

ogólnopolski

Dzieci ze świetlicy szkolnej

Orange

12.

Wybieram wodę

ogólnopolski

kl. 2e + dzieci ze świetlicy szkolnej

organizatorem programu „Wybieram wodę”  jest Polskie Towarzystwo Dietetyki oraz Instytut Promocji Zdrowia i Dietoterapii

 

13

Bijemy rekord w jednoczesnej resuscytacji

ogólnopolski

Kl. IV-VI

WOŚP