Search

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2017/18

Ważniejsze osiągnięcia uczniów w różnych konkursach, przeglądach, w sporcie w roku szkolnym 2017/2018 – o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim.

 

lp

 

Nazwa konkursu

 

Zasięg, organizator

Osiągnięcia

Imię i nazwisko ucznia/nauczyciela

Osiągnięte miejsce

1.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur2018”

międzynarodowy,

Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk  Matematycznych                   w Toruniu

Szymon Nowak – kl. 2a

Marta Kowalska – kl. 3f

Aleksander Łukawski – kl. 3b

Zofia Bajerska – kl. 3c

Mikołaj Kowalewski – kl. 5

Piotr Winiecki – kl. 5c

Hubert Kita – kl. 6

p. Michał Stefaniak

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

2.

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych ŚWIETLIK

ogólnopolski,

Organizacja Młodych Odkrywców

Natalia Szudera 6b

wyróżnienie

3.

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

wojewódzki,

KO Poznań

Paweł Siurek 7c

p. Tomasz Kornacki

przeszedł do etapu rejonowego

4.

X Olimpiada Ekologiczna Subregionu Północnej Wielkopolski

ponadpowiatowy,

Starostwo Powiatowe  w Chodzieży, Woj. Urząd Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Poznaniu

Mateusz Lipczyński  kl.7c 

 

 Igor Kujawski  kl.7a

 

Mateusz Lipczyński  kl.7c

                               p. Elżbieta Konieczka

I m-ce etap powiatowy

 

wyróżnienie

 

II m-ce etap ponadpowiatowy

5.

VI edycja konkursu pod hasłem "Za kasztany                  i żołędzie wiedzy Ci przybędzie"

powiatowy,

Nadleśnictwo Podanin

Mikołaj Wasik 6b

VII miejsce w klasyfikacji indywidualnej

 

szkoła zajęła IV miejsce

6.

XVI Powiatowy Konkurs Matematyczny

Mistrz tabliczki mnożenia

powiatowy

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lipinach

Aleksander Łukawski 3b

                    p. Małgorzata Jeśko-Doręgowska

I miejsce - laureat

7.

Mistrzostwa Chodzieży w pływaniu dzieci i młodzieży

Powiatowy, MOSiR Chodzież

Chejnowska Alicja 3b

Żyśko Aleksander 3b

Niedopytała Kamil

Grząbka Szymon

Rolka Patryk 5d

Sporysz Aleksander 5c

Czapczyk Jakub 7b

Maciaszek Maja

Wisiński Oliwier 3e

Margowski Marcel 1b

p. Krzysztof Piterek

III miejsce

II miejsce

III miejsce

I, II miejsce

I, II miejsce

III miejsce

I, III miejsce

III miejsce

II miejsce

III miejsce

 

II miejsce w klasyfikacji generalnej szkół podst.

8.

Mistrzostwa Powiatu w halową piłkę nożną

powiatowy, SZS

 

Lehmann Alan 5d

Pijanowski Patryk 6a

Kowalski Jakub 6c

Kowalski Kacper 6c

Kamiński Jakub 6c

Janiszewski Maksymilian 5b

Schwark Kacper 5a

Kratz Wojciech 5a

Kuzara Kamil 6a

p. Krzysztof Piterek

V miejsce

9.

Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej chłopców

powiatowy, SZS

Ścigała Rafał 6a

Jęczmyszek Hubert 6a

Małkowski Jakub 6b

Kopczyński Kacper 6b

Kratz Wojciech 5a

Sporysz Aleksander 5c

Szymczak Tomasz 5b

p. Krzysztof Piterek

IV miejsce

10.

Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt

powiatowy, SZS

Błachnio Oliwia 6a

Lewandowska Agata 6a

Szewczak Oliwia 6b

Woźna Emilia 6b

Haynysz Nadia 5d

Piasecka Martyna 5d

Modrawska Izabela 5b

Seroczyńska Daria 5d

Abraham Alicja 5d

Nowak Amelia 5c

p. Krzysztof Piterek

IV miejsce

11.

Mistrzostwa Powiatu w piłkę siatkową dziewcząt

powiatowy, SZS

Lewandowska Agata 6a

Pytel Wiktoria 6a

Woźna Emilia 6b

Fedorowicz Wiktoria 6b

Dygułła Hanna 6b

Piasecka Martyna 5d

Kruszelnicka Marta 6b

Szewczak Oliwia 6b

Siwińska Maria 5b

p. Monika Łochowicz

II miejsce

12.

Mistrzostwa Powiatu w piłkę siatkową chłopców

powiatowy, SZS

Małkowski Jakub 6b

Lehmann Alan 5d

Schwark Kacper 5a

Musiał Szymon 5a

Tomaszewski Jan 6b

Sydow Oliwier 6b

Wysogląd Jakub 5c

Sporysz Aleksander 5c

Janiszewski Maksymilian 5b

p. Remigiusz Skibiński

III miejsce

13.

Mistrzostwa Powiatu w piłkę siatkową dziewcząt Igrzyska Młodzieży Szkolnej

powiatowy, SZS

Kubiak Amelia 7b

Baumgart Natalia 7b

Łuczak Agata 7a

Swosińska Zuzanna 7b

Krankowska Daria 7a

Krzemieniewska Natalia 7b

Marciniak Karolina 7c

p. Remigiusz Skibiński

IV miejsce

14.

IX Wielkopolski Turniej Orlika 2018

powiatowy, PZPN

Lehmann Alan 5d

Kowalski Kacper 6c

Kamiński Jakub 6c

Wysogląd Jakub 5b

Schwark Kacper 5a

Kratz Wojciech 5a

Kuzara Kamil 6a

Kowalski Jakub 6c

Musiał Szymon 5a

p. Krzysztof Piterek

IV miejsce

15.

Mistrzostwa Powiatu w drużynowych biegach przełajowych chłopców

powiatowy, SZS

Kowalski Kacper 6c

Kopczyński Kacper 6b

Rolka Patryk 5d

Sporysz Aleksander 5c

Kratz Wojciech 5a

Schwark Kacper 5a

p. Remigiusz Skibiński

III miejsce

16.

33 Mały Bieg Grzymalitów

ogólnopolski, MOSiR Chodzież

Staszak Ksawery 2b

Lochyński Filip 3b

Marta Laskowska 2a

Zygmunt Oliwier

p. Małgorzata Jeśko – Doręgowska

p. Monika Łochowicz

p. Remigiusz Skibiński

I miejsce

II miejsce

II miejsce

III miejsce

 

LP

TYTUŁ PROJEKTU

BENEFICJENCI

1.

„Owoce i warzywa w szkole” – komponent mleczny i owocowo-warzywny

Klasy 1-5

2.

„Za kasztany i żołędzie…”

Klasy 1-7

3.

„Aktywna tablica”

Cała szkoła

4.

„Kwiat-forma a treść. Interpretacja tematu z zastosowaniem różnorodnych technik”

Projekt plastyczny dla klas 6-7

5.

„Biżuteria i nie tylko z papieru i materiałów z recyklingu”

Projekt plastyczny dla klas 6-7

6.

„Świat skąpany w kolorach – pejzaż jesienny”

Projekt plastyczny dla klas 4

7.

„Budowle świata”

Projekt plastyczny dla klas 5

8.

„Dbamy o zwierzęta domowe”

Projekt klas 1

9.

„Młodzi pisarze” – projekt edukacyjny rozwijający wyobraźnię i doskonalący technikę pisania

Projekt dla klas 2

10.

„Otwarci na innych” – rozumiemy potrzeby innych

Projekt edukacyjny klas 2

11.

„Od grosika do złotówki” – projekt matematyczny

Projekt matematyczny klas 2 pod patronatem Ministerstwa Finansów

12.

„Z przyrodą za pan brat”

Projekt przyrodniczy klas 2

13.

„Wiem, co jem”

Spotkanie z dietetykiem

14.

„Dbamy o formę”

Zajęcia CrossFit

15.

„Muzyczne fantazje” – całoroczny projekt

Klasy 4-7

16.

„Zostań czytelnikiem roku”

Konkurs biblioteczny dla klas 4-7

17.

„Odkrywamy, bo czytamy”

Projekt klas 3 we współpracy z MBP

18.

„Dobrze wychowani”

Projekt klas 3

19.

„Kreatywność bez granic”

-„Wiem, czytam, korzystam” – turniej podsumowujący projekt

Projekt klas 3

20.

„Koduje – planuje – wnioskuje” – rozwijanie umiejętności uczniów w zakresie kompetencji matematycznych oraz planowania, kodowania, komunikacji, …

Projekt klas 3

21.

Tydzień mózgu i obchody dnia matematyki – rozwijanie kompetencji informatycznych dziecka

Projekt klas 3

22.

„Otwarci na siebie”

Klasa 3b

23.

„Mityczni herosi i ich recepcja w kulturze europejskiej”

Projekt klas 7 mający na celu propagowanie czytelnictwa

24.

„Powiedz mi, co czytasz?”

Prezentacja klas 4-7 ulubionej książki

25.

„Patroni naszych ulic”

Projekt dla klas 7

26.

„Drzewa jesieni”

Projekt przyrodniczy dla klas 4

27.

„Bezpieczni w sieci”

Uczniowie świetlicy

28.

„Matematyka wokół nas”

Projekt matematyczny dla klas 6

29.

„Procent wokół nas”

Projekt matematyczny dla klas 7

30.

„Otwarta pracownia komputerowa”

Dostępność pracowni komputerowej dla uczniów 1h w tygodniu

31.

Nauka poprawnego posługiwania się klawiaturą

Współzawodnictwo klasowe dla klas 4 w programie RapidTyping – moduł „Wprowadzenie”

32.

„Badam, poznaję, doświadczam”

Projekt przyrodniczy klas 1

33.

Współpraca z przedszkolami

Projekt klas 1

34.

„Stres i jak sobie z nim radzić?”

Warsztaty dla klas 7

35.

„Kiedy Twoje życie będzie w moich rękach, możesz na mnie liczyć”

Projekt profilaktyczny dla klas 7