Search

"Nauka poprzez zabawę" – piosenka w języku angielskim - Katarzyna Kozakiewicz

Dzieci w wieku szkolnym uwielbiają się bawić. Z pewnością dobrym sposobem są metody aktywizujące uczniów. Jedną z nich są ćwiczenia z piosenką. Piosenki są dobrym materiałem językowym, wpływają na powiększenie zasobu słownictwa oraz rozumienia ze słuchu. Według A. Maley muzyka jest zjawiskiem, które w znacznym stopniu ułatwia zapamiętywanie. Słuchając jej, uczeń potrafi się zrelaksować, jej rytm współgra w pewnym sensie z rytmem naszego ciała, a poza tym powtarzalność pewnych wzorów przyśpiesza proces uczenia się.

 Uczniowie klas II na lekcji j. angielskiego śpiewali piosenkę „Where are you going” oraz wykonali maski wybranego przez siebie zwierzątka z farmy dzięki którym mogli odgrywać scenki z historyjki „The moon is in the river”.
Katarzyna Kozakiewicz