Search

PATRONI NASZYCH ULIC

Hasło niniejszego artykułu prowokuje do wielu refleksji na temat nadawania nazw ulicom naszego miasta. Niejednokrotnie zastanawiamy się, dlaczego akurat nazwiskiem tego człowieka została nazwana ulica, na której mieszkamy? Kim był ów człowiek? Czym się zasłużył? Uczniowie klas szóstych naszej szkoły mieli okazję dowiedzieć się co nieco o Patronach ulic. W ramach projektu realizowanego na języku polskim wyszukiwali w różnych źródłach wiadomości o postaciach, selekcjonowali je, a następnie pracowali nad ich opracowaniem w formacie A4. Prace sprawdzone przez nauczycielki języka polskiego p. Joannę Rewolińską i Mirosławę Stube zostały umieszczone na gazetkach w określonych przez uczniów konwencjach. Wszystkie oddziały klasowe wykorzystały do zadania plany miasta z aktualnymi nazwami ulic. Uzyskaliśmy je z działu promocji naszego miasta. Dziś możemy podziwiać prace uczniów na gazetkach w salach 41, 12 oraz na szkolnym korytarzu na gazetce humanistycznej. Uczniowie są zadowoleni ze swojej pracy. Wiedzą też, dlaczego takie właśnie nazwy noszą ulice, na których mieszkają. Efekty pracy intrygują.

Mirosława Stube