Search

Mityczni herosi

Czytanie lektur szkolnych nie jest mocną stroną nastolatków. Jeśli tylko mogą, korzystają z opracowań i streszczeń. Projekt edukacyjny Mityczni herosi i ich recepcja w kulturze europejskiej miał przeciwdziałać takiej postawie. W ramach zadań należało przeczytać książkę Agathy Christie Dwanaście prac Herkulesa, porównać ją z pracami mitycznego herosa i stworzyć prezentację multimedialną lub mapę myśli na zadany temat. Podsumowanie uczniowskich prac w ramach projektu edukacyjnego z języka polskiego adresowanego do uczniów klas VII odbyło się na lekcjach. Owoce swojej pracy uczniowie prezentowali na forum klasy. Trwało to trochę czasu, ale w minionym tygodniu (13 kwietnia) zakończyły się prezentacje. Prace można zobaczyć na gazetce w sali nr 12. Czytelnicy artykułu mogą również obejrzeć autorskie wystąpienia w galerii zdjęć. Gratuluję pomysłów.

Mirosława Stube