Pojemnik na ołówki

Prace uczniów klas 5a i 5b na lekcjach techniki w nauczaniu zdalnym.

A.M.

"Portret Beethovena"

Prace wykonane w ramach projektu "Z Beethovenem za pan brat" na konkurs plastyczny "Portret Beethovena"

Prace plastyczne wykonane w ramach konkursu plastycznego dla uczniów klas III - "Portret jesiennego drzewa".

Lekcje z panem Kleksem

Któż z dorosłych nie słyszał o akademii, do której przyjmowani są chłopcy o wdzięcznych imionach zaczynających się na pierwszą literę alfabetu. W baśniowej scenerii owi młodzieńcy uczą się wielu ciekawych przedmiotów: przędzenia liter, naprawy chorych sprzętów czy kleksografii.

O tym, jak kreatywnie można omawiać lekturę, przekonali się  w ostatnim tygodniu września  uczniowie klasy IVB podczas lekcji języka polskiego. Na podstawie fragmentów tekstu i techniką dowolną tworzyli portret profesora Ambrożego Kleksa. Uczestniczyli też w lekcji kleksografii, wykorzystując prawdziwe atramentowe kleksy. Dowiedzieli się też, jak wygląda prawdziwy kałamarz.

Efekty pracy uczniów można oglądać na gazetce przy sali 41. Zachęcam do obejrzenia ilustracji.

Mirosława Stube

Welcom to London

Uczniowie klas trzecich wykonali plakaty ‘Welcome to London’. Dzieci poświęciły sporo czasu na przygotowanie prac, które cechowała duża pomysłowość. Po raz kolejny miło nas zaskoczyli!