Search

MISTRZOSTWA CHODZIEŻY W PŁYWANIU DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ Z OKAZJI 75 ROCZNICY WYZWOLENIA MIASTA CHODZIEŻY.

W dniu 17.01.2020r. odbyły się MISTRZOSTWA CHODZIEŻY W PŁYWANIU DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ Z OKAZJI 75 ROCZNICY WYZWOLENIA MIASTA CHODZIEŻY. Wzięło w nich udział 6 szkół, naszą szkołę reprezentowało 44 uczniów. Zawodnicy startowali w pięciu kategoriach z podziałem na dziewczęta i chłopców. Uczniowie pretendowali do najlepszych w stylach: dowolnym, klasycznym, grzbietowym, motylkowym oraz w sztafecie. Każdy uczeń mógł wystartować w dwóch stylach. Uczniowie z najlepszymi czasami byli wystawieni w sztafecie.

NAJLEPSZE WYNIKI NASZYCH UCZNI

KATEGORIE INDYWIDUALNE

Chłopcy grupa A 25 m styl dowolny

III m – Gałkowski Alksander

 

Dziewczęta grupa B 25 m styl dowolny

I m Załachowska Daria

II m Babczńska Amelia

 

Chłopcy grupa B 25 m styl dowolny

I m Żyśko Aleksander

III m Chałubek Ksawery

 

Dziewczęta grupa C 50 m styl dowolny

III m – Nowakowska Nikola

 

Chłopcy grupa D 50 m styl dowolny

III m – Sporysz Aleksander

 

Chłopcy grupa A 25 m styl grzbietowy

I m – Gałkowski Aleksander

 

Dziewczęta grupa B 25 m styl grzbietowy

I m – Amelia Babczyńska

 

Chłopcy grupa B styl grzbietowy

I m – Aleksander Żyśko

III m – Chałubek Ksawery

III m – Margowski Marcel

 

Dziewczęta grupa C 50 m styl grzbietowy

II m – Roksana Łyko

III m – Zuzanna Łyko

 

Chłopcy grupa C 50 m styl grzbietowy

III m – Maćkiewicz Wiktor

 

Chłopcy grupa D 50 m styl grzbietowy

III m – Sporysz Aleksander

 

Dziewczęta grupa B 25 m styl klasyczny

I m – Załachowska Daria

 

Chłopcy grupa B 25 m styl klasyczny

I m – Grząbka Igor

 

Dziewczęta grupa C 50 m styl klasyczny

III m Grabowska Michalina

 

Chłopcy grupa D 50 m styl klasyczny

I m – Rolka Patryk

 

Chłopcy grupa D 50 m styl motylkowy

II m – Rolka Patryk

 

 Sztafety grupa B dziewczęta

I m – Amelia Babczyńska, Daria Załachowska, Michalina Winiecka, Amelia Przesławska

Sztafety grupa B chłopcy

 I m – Aleksander Żyśko, Ksawery Chałubek, Oliwier Wisiński, Marcel Margowski

 

Sztafety grupa C dziewczęta

II m  – Michalina Grabowska, Nikola Nowakowska, Jaśmina Bryniarska, Oliwia Olejnicza

Sztafety grupa C chłopcy

 II m –  Filip Lochyński, Aleksander Łukawski, Krzysztof Goc, Wiktor Maćkiewicz

 Sztafety grupa D dziewczęta

 II m - Zuzanna Łyko, Roksana Łyko, Daria Seroczyńska, Weronika Jenczyk

 Sztafety grupa D chłopcy

 II m - Patryk Rolka, Mikołaj Pieścikowski, Aleksander Sporysz, Mikołaj Bąk

 

KATEGORIA DRUŻYNOWA SZKÓŁ ZAJELIŚMY II m

Wszystkim zawodnikom DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY!!!

M. Łochowicz

Mistrzostwa Powiatu w halowej piłce nożnej chłopów kl. VI

W dniu 16.12.19r odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Halowej chłopców dla  roczników 2007 i młodszych.  Na boisku SP Margonin do rywalizacji zgłosiło się 11 zespołów, które rozpoczęły zmagania w 3 grupach eliminacyjnych.  Zwycięzcy grup oraz najlepszy zespół z 2 miejsca awansowały do strefy medalowej. Nasza Szkoła w drodze do półfinałów pokonała SP Margonin, SP Stróżewo oraz SP 1 Chodzież, pewnie wygrywając swoją grupę. W fazie medalowej drużyna ze Szkoły Podstawowej z Budzynia okazała się lepsza od SP 3, pewnie awansując do Finału, w którym utrzymała tempo i ostatecznie pokonała SP Wyszyny plasując się na najwyższym stopniu podium. SP 3 w składzie : K.Schwark, F. Kubiak, O. Skotarczak, O. Zygmunt, A.Augustynowicz, M. Huchrak, J. Banak, I. Jabłoński, P. Kruszelnicki odniosła zwycięstwo w meczu o 3 miejsce, zdecydowanie pokonując zespół SP Szamocin.

Klasyfikacja końcowa:

1)      SP Budzyń

2)      SP Wyszyny

3)      SP3 Chodzież

Wszystkim zawodnikom gratulujemy sportowej postawy i osiągniętych wyników!

K. Piterek

SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ KLAS VII/2

Dnia 04.12.2019r. w miłej, sportowej atmosferze odbył się SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ (drużyn sześcioosobowych) dla klas VII.

Cele Turnieju:

 - wdrożenie uczniów do przestrzegania zasad współżycia zespołowego, kształtowanie samodyscypliny,

- rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo swoje oraz kolegów,

- propagowanie zasad „czystej gry” (fair play),

- rozwijanie wiary we własne siły, przełamywanie lęków i obaw,

- rozbudzanie zainteresowań aktywnością ruchową, motywowanie do aktywności ruchowej w wybranej (ulubionej) dziedzinie – piłce siatkowej,

- kształtowanie nawyku aktywnego wypoczynku,

- umożliwienie sprawdzenia poziomu nabytych umiejętności ruchowych poprzez udział w imprezie sportowej.

Turniej był sprawdzianem nie tylko klasowych umiejętności gry w piłkę siatkową, ale również możliwość poznania umiejętności innych drużyn. Poziom wszystkich meczy był wyrównany.

Czołowe miejsca zajęły drużyny:

I m – VII a

II m – VII d

III m – VII c

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

#4MINUTY

W ramach zajęć dotyczących szeroko rozumianej profilaktyki nauczyciele wychowania fizycznego podjęli współpracę z Fundacją Ukryte Marzenia przystępując tym samym do realizowanego przez nią projektu „#4MINUTY”. Projekt ten odbywa się dzięki akcji prewencyjnej PZU - POMOC TO MOC.

Celem projektu pt. ”#4MINUTY  jest przygotowanie najmłodszej społeczności do racjonalnych zachowań w  przypadku wystąpienia zagrożeń. Projekt ma na celu organizację warsztatów, z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci ze szkół podstawowych z terenu powiatu chodzieskiego.

8 listopada odbyły się pierwsze zajęcia dla wskazanej grupy uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Chodzieży. Były poprowadzone one w taki sposób, aby zaciekawić „młodych ratowników”, a poprzez zabawową formę przekazać umiejętności praktyczne oraz wiedzę, która zlikwiduje barierę przed udzielaniem pierwszej pomocy drugiemu człowiekowi. Dzieci dowiedzą się jak profesjonalnie zakładać opatrunki oraz co robić w nagłych wypadkach. Nauczą się jak postępować w przypadku skaleczeń, ran oraz wielu innych przydatnych w ratowaniu zdrowia, a nawet życia innych, a także swojego.

Na pierwszych zajęciach poprowadzonych przez przedstawicieli OSP Chodzież każdy uczestnik otrzymał specjalny worek z zestawem pomocy, z którego będzie korzystał podczas zajęć. Na głównym korytarzu pojawił się także specjalny stojak z materiałami informacyjnymi dotyczącymi pierwszej pomocy – dostępnymi dla wszystkich uczniów.

15 listopada na podstawie zdobytej wiedzy podczas pierwszego spotkania uczniowie w praktyczny już sposób uczyli się prawidłowego ułożenia osoby poszkodowanej w bezpiecznej pozycji oraz wzywania pomocy pod numerami alarmowymi.

Zajęciami warsztatowymi będą objęte dwie grupy uczniów, a każda z nich odbędzie 10 spotkań. Życzymy zatem naszym uczniom wiele zapału w zdobywaniu tych cennych wiadomości i umiejętności.

 

Małgorzata Jeśko-Doręgowska

Edukacja dla zdrowia w klasach czwartych.

Przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Chodzieży uczniowie klas 4 rozpoczęli właśnie udział w programie "Bieg po zdrowie". Zajęcia te realizowane będą w ramach zajęć wychowania fizycznego i koordynowane przez Pana Krzysztofa Piterka. „Bieg po zdrowie” to nowy program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami. To na nas – osobach dorosłych – spoczywa odpowiedzialność za przebieg rozwoju najmłodszych. Profilaktyka palenia tytoniu jest ważnym zadaniem i powinna być na stałe wpisana w działania edukacyjno-wychowawcze". W minionym tygodniu uczniowie uczestniczyli w pierwszych zajęciach opartych na materiałach otrzymanych w ramach udziału w programie. Przeprowadzono dyskusję na temat palenia w miejscach publicznych, szkodliwego działania nikotyny. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach bardzo aktywnie i świadomie. Mamy więc nadzieję, że udział w programie przyniesie nie tylko wiele cennych informacji, ale zachęci do dbania o zdrowie i świadome rezygnowanie z palenia przez całe życie uczniów oraz ich rodzin. MJD