Szkolny turniej piłki siatkowej klas 8

W środę 26 lutego odbył się szkolny turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych dla klas ósmych. Klasa 8 A i 8 C oddała walkowerem. Wygrała klasa 8 B w składzie grali: Hanna Dygułła, Oliwia Szewczak, Wiktoria Federowicz, Mikołaj Wasik i Mikołaj Nitka.

Gratulacje dla przybyłych zawodników.

Monika Łochowicz

Sukces młodszych siatkarzy!

22 lutego 2020 w hali "Nowa Concordia" przy Szkole Podstawowej w Szamocinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłkę Siatkową - rocznika 2007 i młodsi. Uczniowie naszej szkoły pod opieka nauczyciela wychowania fizycznego – Remigiusza Skibińskiego spisali się bardzo dobrze zajmując po bardzo wyrównanym finale drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy naszej REPREZENTACJI!

MD

W dniu 17.01.2020r. odbyły się MISTRZOSTWA CHODZIEŻY W PŁYWANIU DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ Z OKAZJI 75 ROCZNICY WYZWOLENIA MIASTA CHODZIEŻY. Wzięło w nich udział 6 szkół, naszą szkołę reprezentowało 44 uczniów. Zawodnicy startowali w pięciu kategoriach z podziałem na dziewczęta i chłopców. Uczniowie pretendowali do najlepszych w stylach: dowolnym, klasycznym, grzbietowym, motylkowym oraz w sztafecie. Każdy uczeń mógł wystartować w dwóch stylach. Uczniowie z najlepszymi czasami byli wystawieni w sztafecie.

NAJLEPSZE WYNIKI NASZYCH UCZNI

Chłopcy grupa D 50 m styl motylkowy

II m – Rolka Patryk

Sztafety grupa B dziewczęta

I m – Amelia Babczyńska, Daria Załachowska, Michalina Winiecka, Amelia Przesławska

Sztafety grupa B chłopcy

I m – Aleksander Żyśko, Ksawery Chałubek, Oliwier Wisiński, Marcel Margowski

Sztafety grupa C dziewczęta

II m  – Michalina Grabowska, Nikola Nowakowska, Jaśmina Bryniarska, Oliwia Olejnicza

Sztafety grupa C chłopcy

II m –  Filip Lochyński, Aleksander Łukawski, Krzysztof Goc, Wiktor Maćkiewicz

Sztafety grupa D dziewczęta

II m - Zuzanna Łyko, Roksana Łyko, Daria Seroczyńska, Weronika Jenczyk

Sztafety grupa D chłopcy

II m - Patryk Rolka, Mikołaj Pieścikowski, Aleksander Sporysz, Mikołaj Bąk

KATEGORIA DRUŻYNOWA SZKÓŁ ZAJELIŚMY II m

Wszystkim zawodnikom DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY!!!

M. Łochowicz

Mistrzostwa Powiatu w halowej piłce nożnej chłopów kl. VI

W dniu 16.12.19r odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Halowej chłopców dla  roczników 2007 i młodszych.  Na boisku SP Margonin do rywalizacji zgłosiło się 11 zespołów, które rozpoczęły zmagania w 3 grupach eliminacyjnych.  Zwycięzcy grup oraz najlepszy zespół z 2 miejsca awansowały do strefy medalowej. Nasza Szkoła w drodze do półfinałów pokonała SP Margonin, SP Stróżewo oraz SP 1 Chodzież, pewnie wygrywając swoją grupę. W fazie medalowej drużyna ze Szkoły Podstawowej z Budzynia okazała się lepsza od SP 3, pewnie awansując do Finału, w którym utrzymała tempo i ostatecznie pokonała SP Wyszyny plasując się na najwyższym stopniu podium. SP 3 w składzie : K.Schwark, F. Kubiak, O. Skotarczak, O. Zygmunt, A.Augustynowicz, M. Huchrak, J. Banak, I. Jabłoński, P. Kruszelnicki odniosła zwycięstwo w meczu o 3 miejsce, zdecydowanie pokonując zespół SP Szamocin.

Klasyfikacja końcowa:

1)      SP Budzyń

2)      SP Wyszyny

3)      SP3 Chodzież

Wszystkim zawodnikom gratulujemy sportowej postawy i osiągniętych wyników!

K. Piterek

SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ KLAS VII/2

Dnia 04.12.2019r. w miłej, sportowej atmosferze odbył się SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ (drużyn sześcioosobowych) dla klas VII.

Cele Turnieju:

- wdrożenie uczniów do przestrzegania zasad współżycia zespołowego, kształtowanie samodyscypliny,

- rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo swoje oraz kolegów,

- propagowanie zasad „czystej gry” (fair play),

- rozwijanie wiary we własne siły, przełamywanie lęków i obaw,

- rozbudzanie zainteresowań aktywnością ruchową, motywowanie do aktywności ruchowej w wybranej (ulubionej) dziedzinie – piłce siatkowej,

- kształtowanie nawyku aktywnego wypoczynku,

- umożliwienie sprawdzenia poziomu nabytych umiejętności ruchowych poprzez udział w imprezie sportowej.

Turniej był sprawdzianem nie tylko klasowych umiejętności gry w piłkę siatkową, ale również możliwość poznania umiejętności innych drużyn. Poziom wszystkich meczy był wyrównany.

Czołowe miejsca zajęły drużyny:

I m – VII a

II m – VII d

III m – VII c

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!