REALIZACJA PROJEKTU CZYTELNICZEGO „CZYTAM Z KLASĄ – LEKTURKI SPOD CHMURKI” W KLASACH PIERWSZYCH

W październiku 2019r. Wszystkie klasy pierwsze przystąpiły do ogólnopolskiego        projektu „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”, który skierowany jest do uczniów klas I – III szkół podstawowych. Celem projektu jest przede wszystkim rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania. Pierwszoklasiści właśnie zrealizowali pierwszy moduł projektu, który polegał na przeczytaniu jednej książki lub baśni z czterech propozycji. Wszystkie klasy wybrały baśnie J. Ch. Andersena, 1a „Słowika” 1b „Calineczkę”, a 1c „Dziewczynkę z zapałkami”.  Oprócz przeczytania lektury należało wykonać 4 zadania. Uczniowie wspólnie z rodzicami wykonali lekturniki, a na zajęciach szkolnych zrobili plakaty zachęcające do przeczytania wybranej przez nich pozycji oraz zakładki do książek. Po feriach przystąpimy do modułu drugiego, którego tematem przewodnim będą zwierzęta.

Maja Jakimcio, Anna Przekop, Marzena Szykowna

Warsztaty pizzy w III c

23 stycznia 2020roku uczniowie III c uzyskali tytuł  pizzaiolo czyli kucharza w pizzerii. Dzieci nauczyły się samodzielnie wyrabiać i komponować pizzę. Wszystkie jej tajniki poznały na warsztatach, które odbyły się w pabie ,,Texas”. Podczas warsztatów dzieci poznały ciekawostki dotyczące pizzy i historię jej powstania. Samodzielnie składały i ozdabiały kartoniki. Mogły zrobić pizzę z produktów, które lubią. Wszyscy z apetytem zjedli swoje wyroby. To smakowite warsztaty. Na pewno tam wrócimy na pyszny posiłek. A może ktoś z klasy zostanie kucharzem?   M.Najder

Projekty na j. angielskim...

Na lekcjach języka angielskiego uczniowie klas III  przedstawili swoje projekty o ulubionych sportowcach i mistrzach olimpijskich. Dzieci wzbogaciły swoje słownictwo na temat dyscyplin sportowych.

Joanna Świtalska

Świątecznie i rodzinnie w klasie 2c

Krótko przed zimową przerwą świąteczną, w poniedziałek 16 grudnia 2019r. wychowawczyni klasy wraz z rodzicami uczniów zorganizowała świąteczne spotkanie integracyjne przy choince. Dzieci musiały wykonać kilka zadań, które przygotowane zostały przez świąteczne elfy. Do ich rozwiązania potrzebna była znajomość kolęd, umiejętność dobrego czytania, kojarzenia faktów, a także  poczucie rytmu, jak i humoru. Niektóre z nich wymagały zaangażowania  również rodziców. Niczego w tym dniu na szczęście nikomu nie zabrakło, a finał spotkania był niezwykle emocjonujący, ponieważ klasa otrzymała nagranie wideo od samego Gwiazdora, który pochwalił dzieci za dotychczasową pracę i naukę, dał wytyczne na kolejny rok i oczywiście zdradził, gdzie zostawił dla uczniów świąteczne upominki. Serdecznie dziękuję za pomoc w zorganizowaniu spotkania oraz przesympatyczną atmosferę.

Marta Kaczmarek

Spotkanie świąteczne w klasie 3b.

Kolejny czas świąt ...kolejna wspólna Wigilia z dziećmi. To miły czas na spotkanie z opłatkiem w ręku. Czas na zastanowienie się nad wieloma sprawami, czas na posłuchanie siebie, czas na dostrzeżenie potrzeb drugiego człowieka. Spędziliśmy razem półtorej godziny przy kolędzie, herbatce, piernikach i innych słodkościach. Dzieci wymieniły się prezentami. Myślę, że były zadowolone z takich drobiazgów. Teraz chwila odpoczynku i do zobaczenia w Nowym 2020 Roku!

Justyna Wiśniewska