Search

Przyjaźń i miłość nie tylko od święta… Walentynki w klasie 1a

Przyjaźń i miłość nie tylko od święta… Walentynki w klasie 1a

„Czasami lubi się kogoś za mocno. I to się nazywa miłość”

Kubuś Puchatek

Walentynki to sympatyczne święto jednak nie każdy zna jego historię i patrona. Podczas lekcji dzieci obejrzały prezentację multimedialną, z której dowiedziały się, że początku Dnia Zakochanych należy szukać w Europie (w Rzymie) oraz, że św. Walenty to rzymski biskup, który jako pierwszy pobłogosławił związek międzywyznaniowy. W klasie od tygodnia była skrzyneczka, do której uczniowie wkładali swoje ,, tajemnicze walentynki”. Wszystkie kartki walentynkowe zostały doręczone adresatom. Oczekiwanie na ich otwarcie przyniosło wiele emocji. Uczucia takie jak miłość, przyjaźń, sympatia powodują, że żyje się nam lepiej, więc postarajmy się mówić innym o tym co czujemy jak najczęściej.

Justyna Wiśniewska

Mimo, że zdalnie pracujemy to w klasie 1b programy komputerowe chętnie poznajemy.

Podczas zdalnego nauczania może się wydawać, że na dzieci i nauczycieli czeka wiele ograniczeń i trudności. Pewnie niekiedy tak jest, ale nie bez powodu mówi się, że dla chcącego nic trudnego. I tak właśnie jest w klasie 1b. Uczniowie pomimo nauczania zdalnego systematycznie poznają nowe funkcje programów komputerowych. Bardzo dobrze znają się już na pracy w edytorze grafiki MS Paint, a teraz poznają elementy pracy w edytorze tekstu na przykładzie MS Word. Bardzo dziękujemy rodzicom za współpracę a poniżej można obejrzeć efekty pracy uczniów.

D. Janowiak, M. Kaczmarek

Trzecioklasiści już dobrze wiedzą, co kryją w sobie żelkowe misie, zanim je zjedzą.

W ramach klasowych obchodów Międzynarodowego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania oraz Światowego Dnia Cukrzycy uczniowie klas trzecich, nawet podczas nauczania zdalnego postanowili przeprowadzić zaplanowane wcześniej zajęcia ze zdrowego odżywiania. Korzystając z materiałów fundacji Uniwersytet Dzieci oraz specjalnie przygotowanej prezentacji multimedialnej przedstawiono uczniom co kryją w sobie misiowe żelki, jak powstają i czy są wartościowym produktem spożywczym. Bardzo ciekawą propozycją były do przeprowadzenia proste warsztaty kulinarne, których efektem były domowe, zdrowe żelki. Wielu uczniów podjęło to wyzwanie, z czego jesteśmy bardzo zadowolone. Dodatkowo uczniowie tworzyli również talerze zdrowych przekąsek, w zamian za niepotrzebne naszemu organizmowi słodkości.

D. Janowiak, M. Matyja, M. Kaczmarek

Choć za oknem ponuro i deszczowo to w klasie 1b zawsze kolorowo.

Podczas nauki zdalnej uczniowie klasy 1b wzorowo uczestniczą w zajęciach oraz systematycznie wywiązują się z zaplanowanych przez nauczycieli zadań. Poniżej przedstawiamy kolorową galerię przepięknych i pomysłowych prac plastyczno –technicznych uczniów.

D. Janowiak, M. Kaczmarek

1a- ,,Miasto nocą pełne kotów”

,,Miasto nocą pełne kotów” to bardzo ciekawa praca plastyczna dla dzieci. Malowanie, rysowanie miasta nocą to fantastyczna zabawa, która pobudza wyobraźnię i poszerza doświadczenia plastyczne. Nocą wszystko jest tajemnicze. Budynki są ciemne, a w kilku oknach możemy dostrzec światło. W półmroku ulicy migocą latarnie, a niebo rozświetla księżyc i mnóstwo gwiazd… I właśnie w tych ciemnościach buszują koty! Taki widok zachwyca, dlatego też zachęciłam do namalowania nocnego pejzażu. Zdaję sobie sprawę z tego, że dzieci nie chodzą po nocach, ale jak widać w galerii poniżej doskonale sobie z tym tematem poradziły. Gratulacje dla mojej klasy!

 

Justyna Wiśniewska