DZIEŃ KREDKI - ,,OBRAZEK Z KREDKOWYCH OSTRUŻYN” KLASY 1A

To czym są kredki i do czego służą chyba każdy wie. Kredki wynaleziono już wieki temu, natomiast nie wyglądały one tak samo jak dzisiejsze kredki. Najstarsza odnaleziona kredka świata pochodzi sprzed 10 000 lat temu i rysowano nią na skórach zwierząt i kamieniach. Owa kredka była wykonana z ochry i miała 2,2 cm długości  i 7 mm szerokości (ta którą znaleziono). Archeolodzy znaleźli ją  w Anglii. Taką ochrową kredką malowano wnętrza ścian jaskiń, domów.

Obecnie kredki dzieli się na:                                                                                                 - ołówkowe, czyli drewniane z wkładem z węgla drzewnego

- akwarelowe,

- pastelowe,

- świecowe

Uczniowie klasy 1a wykonali bardzo pomysłowe prace z ostrużyn kredkowych, które prezentujemy poniżej.

Justyna Wiśiewska

Klasa 1a w pracowni artysty malarza.

Dzisiejsze ograniczenia nie pozwalają na wizytę w wielu miejscach, w których chcielibyśmy się znaleźć. Jednak tematy o pracy artysty malarza nie powstrzymały uczniów klasy 1a przed wcieleniem się w rolę artysty malarza. Dzieci malowały martwą naturę. To było dla wielu z nich pierwsze spotkanie z takim rodzajem malarstwa. Jednak efekt tych prac był naprawdę świetny.. popatrzmy.

Justyna Wiśniewska

1a – w wirtualnym teatrze.

Ostatni tydzień listopada to czas spotkań z teatrem, aktorami i wszystkim co się z nim wiąże. Byliśmy za kulisami teatru, organizowaliśmy przedstawienia, oglądaliśmy internetowy spektakl kukiełkowy, dowiedzieliśmy się kto pracuje w teatrze. Tak się temat spodobał, że zainspirował do stworzenia własnych kukiełek. Świetna zabawa nieraz dla całej rodziny, łącznie z przedstawieniem teatralnym wykonanym w warunkach domowych. Dziękuję Rodzicom za poświęcony czas i zaangażowanie.

Wirtualne prace klasy 1a

Czas pandemii nie pozwala chodzić do szkoły. Nie pozwala na wykonywanie w szkole podstawowych czynności- uczyć się, bawić, rozmawiać, rysować, śpiewać. Uczniowie klasy 1a świetnie wykorzystują ten czas w domu na prace manualne. Prezentujemy klasową, wirtualną gazetkę na jesienne tematy : ,, Plastuś z plasteliny”,  ,, Jesienny szal” oraz  ,, Jesienne drzewo z papieru”. Prace są bardzo staranne, pomysłowe i przemyślane. Gratuluję moim uczniom kreatywności i dziękuję Rodzicom za wsparcie.

Ech… te Chłopaki z klasowej paki… - Dzień Chłopca w klasach 3

„Ech… te Chłopaki z klasowej paki…” – nie raz tak wzdychają dziewczynki z klas trzecich. Zgodnie jednak przyznają, że jakie nudne było by życie szkolne, gdyby nie chłopcy? Ich wygłupy, opowieści o piłce nożnej, trikach na hulajnodze, grach komputerowych… To bardzo często skuteczne urozmaicenie czasu na przerwie, dlatego i w tym roku nie zapomniały o swoich klasowych kolegach. Każda z klas trzecich świętowała szkolny Dzień Chłopca na swój sposób. Klasa 3a oglądała film, dziewczynki z klasy 3b przygotowały inscenizację dla swoich kolegów z klasy, a w klasie 3c sprawdzano wiedzę chłopców na temat marek samochodów oraz umiejętności taneczne, odgadywano imiona znanych chłopców z bajek i filmów, a także zgadywano o jakim klasowym chłopcu mówi opowiada dziewczynka. Cieszymy się, że Dzień Chłopca udało nam się tak radośnie i wspólnie uczcić, ponieważ dla nas jest to ostatni Dzień Chłopca w takim gronie – podkreślają wychowawczynie klas trzecich.

D. Janowiak, M. Matyja, M. Kaczmarek