Search

Terenowa lekcja przyrody

W minionym tygodniu w ramach lekcji przyrody uczniowie uczestniczyli w warsztatach z edukacji leśnej przygotowanych przez Nadleśnictwo Podanin. Zajęcia poprowadziła p. Magdalena Szrama, która z dużym zaangażowaniem, bogatą wiedzą, dowcipem angażowała dzieci do aktywnego udziału. Przekazała wiele informacji i ciekawostek o ptakach leśnych, budkach lęgowych. Druga część zajęć odbyła się w nowo powstałym Labiryncie Wiedzy Przyrodniczej. Tam uczniowie zapoznali się z tematyką zwierząt łownych. Uczniowie układali puzzle: daniela, sarny, dzika i jelenia. Poznali ich rodziny, doświadczyli obcowania z eksponatami zwierząt. Labirynt Wiedzy jest wyposażony w wiele ciekawych tablic edukacyjnych z których można było dużo się nauczyć. Zajęcia w tym miejscu dzieci zapewne zapamiętają na długo.

Elżbieta Konieczka