Wycieczka 8b

W dniach 13-14 czerwca odbyła się ostatnia wspólna dwudniowa wycieczka uczniów klasy 8b nad polskie morze. Wraz z nimi pojechali też uczniowie z Kółka Krajoznawczo-Turystycznego. Pierwszym punktem programu było zwiedzenie latarni morskiej w Niechorzu. Kolejną atrakcją była Motylarnia. Dalej wszyscy udali się do Trzęsacza. Tam uczniowie mieli okazję zwiedzić Multimedialne Muzeum na Klifie-pobyt na 15 południku wyznaczającym czas środkowoeuropejski. Uczniowie poznali historię miejscowości Trzęsacz oraz starego kościółka. W Rewalu natomiast odwiedzili Park Wieloryba, w którym znajduje się ok. 100 modeli ryb i ssaków morskich w oryginalnych rozmiarach. Główną atrakcją był płetwal błękitny o długości 35metrów. Dodatkowo czas umilały rozgrywki piłki nożnej i siatkówki, a wieczorem wspólne ognisko. Drugi dzień przeznaczono na relaks na plaży i zakup pamiątek. Przez cały pobyt uczestnikom wycieczki dopisywała piękna pogoda i dobre humory.

Marlena Malendowska

3 x R, CZYLI RADOŚNIE, RODZINNIE I ROWEROWO

Dla Pierwszoklasistów rok szkolny 2018/2019 powoli dobiega końca. Z tej okazji uczniowie z klasy 1c i ich Rodzice oraz wychowawczyni w sobotę 15 czerwca 2019r. zorganizowali klasowe spotkanie integracyjne pod hasłem 3 x R, CZYLI RADOŚNIE, RODZINNIE I ROWEROWO! Spotkanie rozpoczął wspólny rajd rowerowy wokół Jeziora Miejskiego (warto wspomnieć, że jeden z pierwszoklasistów pokonał trasę na tradycyjnej hulajnodze i jako jeden z pierwszych dotarł na metę J). Następnie na wszystkich uczestników spotkania czekał poczęstunek w postaci grillowanych kiełbasek, a także przepysznych ciast, babeczek, rogalików, owoców i innych przekąsek. Była także tradycyjna oranżada i lody. Dla Rodziców to nie był koniec sportowej aktywności, gdyż musieli sprostać nie lada wyzwaniu i wziąć udział w meczu w DWA OGNIE – RODZICE KONTRA DZIECI. Spotkanie przebiegło w bezpiecznej oraz przede wszystkim w radosnej i rodzinnej atmosferze, pełnej uśmiechu i zadowolenia na twarzach wszystkich uczestników. A wszystko to mogło się odbyć w pięknej scenerii Jeziora Miejskiego dzięki uprzejmości i na terenie KLUBU ŻEGLARSKIEGO OPTY. Rodzicom – za zaangażowanie w organizację tak wspaniałego spotkania, serdecznie dziękuję.

M. Kaczmarek

MOJE HOBBY – MOIM ZAWODEM

W ramach realizacji jednego z priorytetów MEN na rok 2018/2019 związany z doradztwem zawodowym na każdym szczeblu edukacji, tj. orientacji zawodowej wśród najmłodszych, dnia 10 czerwca 2019r. w klasie 1c odbyło się spotkanie pt. Moje hobby, które może być moim zawodem. Uczniowie gościli u siebie p. Monikę Ostrowską – mamę Antosi, która jest technologiem w Polskich Fabrykach Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. Pani Monika przeprowadziła bardzo interesujące zajęcia, które składały się z części teoretycznej w oparciu o film nt. produkcji porcelany oraz części praktycznej, podczas której można było dotknąć specjalistycznych surowców, z których produkowana jest porcelana. Uczniowie dowiedzieli się wielu faktów i ciekawostek z „życia” fabryki porcelany oraz poznały szczegółową drogę, jaką musi przejść każdy, nawet najdrobniejszy porcelanowy element, aby na końcu móc zagościć na naszym stole w postaci eleganckiej zastawy. Dodatkowo każde dziecko otrzymało krążek masy, który ozdabiało wg własnego pomysłu. Krążki zostały zabrane do wypalenia. Z niecierpliwością czekamy na efekt końcowy naszej pracy – zgodnie stwierdzili pierwszoklasiści.

M. Kaczmarek

MAŁY CHODZIEŻANIN

Uczniowie klas pierwszych w trakcie roku szkolnego 2018/2019 realizowali autorski projekt edukacyjno – wychowawczy MAŁY CHODZIEŻANIN. Zadaniem projektu było rozbudzenie u dzieci świadomości obywatelskiej i poczucia przynależności do społeczności miasta i ojczyzny. Dziecko wzrastając w określonym miejscu – kraju, uczy się porozumiewania w języku rodziców, czerpie z tradycji ziemi, jaką zamieszkuje. Od małego uczy się identyfikacji z własnym narodem poprzez uczestniczenie w życiu swojej MAŁEJ OJCZYZNY jaka jest rodzinna miejscowość. W ramach realizacji projektu zostały zrealizowane następujące zadania: wycieczka ulicami miasta ze szczególnym zwróceniem uwagi na miejsca pamięci, zabytki, nazwy głównych ulic i instytucji miejskich, zwiedzanie Działu Historii i Tradycji Miasta Chodzieży znajdującego się w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chodzieży, oglądanie prezentacji multimedialnej ZNANE I NIEZNANE - MOJE MIASTO UKOCHANE, poznanie herbu Chodzieży i wykonanie pracy plastycznej, pogadanki nt. Patriota – kto to taki? oraz Kto szanuje swoje miasto – szanuje swoją ojczyznę, czyli jak dbać o moje miejsce zamieszkania? Uczniowie bardzo entuzjastycznie podchodzili do realizacji wszystkich zadań, bowiem czuli, że to ich dotyczy, że są częścią tej przygody związanej z poznawaniem miasta. Być może w przyszłym roku szkolnym trzeba będzie stworzyć drugą edycję projektu – zgodnie stwierdziły realizujący projekt wychowawczynie klas pierwszych.

D. Janowiak, M. Matyja, M. Kaczmarek

WZOROWA KLASA ROKU 2018/2019

Już po raz drugi uczniowie oddziału piątego uczestniczyli w całorocznym programie „Wzorowa klasa”.

W tym roku tytuł „Wzorowej klasy” przypadł klasie 5d.

Wychowawcy klas gratulują zwycięzcą i dopingują wszystkich uczniów do pracy nad swoim zachowaniem.

Małgorzata Jaroszyk