Ech… te Chłopaki z klasowej paki… - Dzień Chłopca w klasach 3

„Ech… te Chłopaki z klasowej paki…” – nie raz tak wzdychają dziewczynki z klas trzecich. Zgodnie jednak przyznają, że jakie nudne było by życie szkolne, gdyby nie chłopcy? Ich wygłupy, opowieści o piłce nożnej, trikach na hulajnodze, grach komputerowych… To bardzo często skuteczne urozmaicenie czasu na przerwie, dlatego i w tym roku nie zapomniały o swoich klasowych kolegach. Każda z klas trzecich świętowała szkolny Dzień Chłopca na swój sposób. Klasa 3a oglądała film, dziewczynki z klasy 3b przygotowały inscenizację dla swoich kolegów z klasy, a w klasie 3c sprawdzano wiedzę chłopców na temat marek samochodów oraz umiejętności taneczne, odgadywano imiona znanych chłopców z bajek i filmów, a także zgadywano o jakim klasowym chłopcu mówi opowiada dziewczynka. Cieszymy się, że Dzień Chłopca udało nam się tak radośnie i wspólnie uczcić, ponieważ dla nas jest to ostatni Dzień Chłopca w takim gronie – podkreślają wychowawczynie klas trzecich.

D. Janowiak, M. Matyja, M. Kaczmarek

Dzień Chłopca w 1a.

30 września obchodzimy Dzień Chłopca. W naszej klasie połączyliśmy to święto z warsztatami kulinarnymi. Przygotowaliśmy smaczną i zdrową przekąskę ,,Owocowy jeż”. Nie zabrakło słodkości. Chłopcy wysłuchali życzeń jakie złożyły im dziewczynki i odebrali ,, świeże” , kolorowe skarpetki. To był miły i smaczny dzień.

Justyna Wiśniewska

KROPERSI, czyli Dzień Kropki w klasach 3

Międzynarodowy Dzień Kropki ustanowiono w 2008 roku i obchodzony jest obecnie już w 108 krajach. Uczniowie klas 3 wraz z wychowawczyniami i tym razem postanowili uczcić ten dzień. Jak na trzecioklasistów przystało zadania z kropką w tle były przygotowane zdecydowanie pod kątem edukacyjnym. Uczniowie m.in. czytali tekst dotyczący historii i obchodów Dnia Kropki a następnie odpowiadali na pytania do tekstu, uzupełniali „zakropkowanego” węża z działaniami matematycznymi a także szukali i wpisywali określenia dotyczące swojej osoby „Chcę być…….i kropka!”. Nie zabrakło jednak czasu na wspólną zabawę, bowiem zwieńczeniem tego wesołego dnia było wspólne wykonanie przez wszystkich uczniów klas 3 „kropkowego” rysunku kredą na boisku szkolnym.

D. Janowiak, M. Matyja, M. Kaczmarek