Search

KROPERSI, czyli Dzień Kropki w klasach 3

Międzynarodowy Dzień Kropki ustanowiono w 2008 roku i obchodzony jest obecnie już w 108 krajach. Uczniowie klas 3 wraz z wychowawczyniami i tym razem postanowili uczcić ten dzień. Jak na trzecioklasistów przystało zadania z kropką w tle były przygotowane zdecydowanie pod kątem edukacyjnym. Uczniowie m.in. czytali tekst dotyczący historii i obchodów Dnia Kropki a następnie odpowiadali na pytania do tekstu, uzupełniali „zakropkowanego” węża z działaniami matematycznymi a także szukali i wpisywali określenia dotyczące swojej osoby „Chcę być…….i kropka!”. Nie zabrakło jednak czasu na wspólną zabawę, bowiem zwieńczeniem tego wesołego dnia było wspólne wykonanie przez wszystkich uczniów klas 3 „kropkowego” rysunku kredą na boisku szkolnym.

D. Janowiak, M. Matyja, M. Kaczmarek