Search

DZIEŃ KREDKI - ,,OBRAZEK Z KREDKOWYCH OSTRUŻYN” KLASY 1A

To czym są kredki i do czego służą chyba każdy wie. Kredki wynaleziono już wieki temu, natomiast nie wyglądały one tak samo jak dzisiejsze kredki. Najstarsza odnaleziona kredka świata pochodzi sprzed 10 000 lat temu i rysowano nią na skórach zwierząt i kamieniach. Owa kredka była wykonana z ochry i miała 2,2 cm długości  i 7 mm szerokości (ta którą znaleziono). Archeolodzy znaleźli ją  w Anglii. Taką ochrową kredką malowano wnętrza ścian jaskiń, domów.  

Obecnie kredki dzieli się na:                                                                                                 - ołówkowe, czyli drewniane z wkładem z węgla drzewnego

- akwarelowe,

- pastelowe,

- świecowe

Uczniowie klasy 1a wykonali bardzo pomysłowe prace z ostrużyn kredkowych, które prezentujemy poniżej.

 

Justyna Wiśiewska