"Bal u Neptuna"

Nadszedł czas odpoczynku. Po pięciu miesiącach wytężonej pracy nadeszły upragnione ferie zimowe. Wizyta pana policjanta wniosła nieco powagi do czasu zabaw, wypoczynku zimowego, bo i sprawa poważna - ferie trzeba spędzić przede wszystkim bezpiecznie. Wszyscy się bardzo na nie cieszymy.
Jednak tradycyjnie, jak co roku, pierwsze półrocze w Szkole Podstawowej nr 3 kończymy balem karnawałowym. "Bal u Neptuna". No tego jeszcze nie było - środek zimy, a u nas klimaty ciepłych mórz. Były syrenki, piraci, piratki również. Były rozgwiazdy, rybki, żaby i kraby. Były meduzy i ośmiornice, ale najstraszniejsze były dwie baaarrrrdzoooo "złe" czarownice: Morgana i Urszula. Lecz jak to w bajkach, na czas balu przeistoczyły się w Arielkę i Złotą Rybkę, które umilały, rozbawiały i harcowały wraz dziećmi w rytmie szalonych dźwięków przebojowej muzyki. Atmosfera podwodnego szaleństwa ściągała ciekawskie dzieci z klas starszych, zazdrośnie zaglądających, jak to bawią się ich młodsi koledzy. Aby uniknąć tłoku zorganizowano dwa bale. Jeden dla dzieci ze zmiany porannej, a drugi dla dzieci uczących się na popołudniowej zmianie. To bardzo dobre rozwiązanie organizacyjne - pełna wygoda, dużo przestrzeni. Jednym słowem można było "poszaleć". Syrenka Arielka z pomocą Króla Neptuna i Złotej Rybki w trakcie zabawy organizowała konkursy: "Zbieranie Pereł", "Krzyk Piratów", "Aqua aerobic", "Taniec połamaniec", "Wyginam śmiało ciało" i wiele innych. W niektórych udział brały także panie: Magda i Małgosia, dzielnie ze sobą rywalizując. Śmiechom i owacjom nie było końca. A pomyśleć, że jeszcze wczoraj w szkole była cisza, gdy po ostatnim wystawieniu ocen półrocznych, w opustoszałej sali gimnastycznej, po zajęciach panie: Beata, Małgosia i Renata przygotowywały dekorację na przyjęcie "Króla Neptuna i jego świty". Dzieci z klas I-III także miały w tym swój wielki udział. Każde dziecko przygotowało rybkę, jedyną w swoim rodzaju, które na falach niebieskiego materiału utworzyły mieniącą się tysiącem barw ławicę rybek. Najwięcej było tych złotych. Tych, które przynoszą szczęście.br> Uczniowie klas starszych mieli też dyskotekę karnawałową i smaczną pizzę. Bardzo dobrze spisał się Samorząd Uczniowski prowadząc dyskotekę.

Tuż przed feriami ucieszyła nas uczennica kl. VI a, Krzysia Kornacka, która zakwalifikowała się do wojewódzkiego etapu Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego. W etapie rejonowym, który odbył się w Trzciance, uczestniczyło aż 9 uczniów z naszej szkoły.
Wszystkim uczniom życzymy udanego wypoczynku zimowego.