Search

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/12

   29 czerwca to ostatni dzień w szkole przed wakacjami.

Czytaj więcej: Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/12

Projekt "Kabecjanie dają radę"

,,Kabecjanie dają radę”- policja, straż i PCK w naszej szkole!

 

Bezpieczna i rozważna „Trójka”

 

W drugim semestrze SP3 wzięła udział w projekcie profilaktycznym pt. ,,Kabecjanie dają radę” realizowanym przez Stowarzyszenie Laboratorium Troski, którego ideą jest szeroko rozumiana profilaktyka, propagowanie i wzywanie do wspólnej troski o bezpieczeństwo oraz zdrowie dzieci.

 

„Kabecjanie dają radę" to edukacyjny projekt  adresowany dla uczniów kla I-III  szkół podstawowych, obejmujący szeroko rozumianą tematykę bezpieczeństwa dzieci w najbliższym otoczeniu - w domu, w szkole, na drodze czy podczas zabawy.

Czytaj więcej: Projekt "Kabecjanie dają radę"

„Każda lekcja może być niezapomnianą przygodą”

 

W piątek, 8 czerwca uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr3 w Chodzieży z duchem kibica wzięli udział w specjalnie zorganizowanej tego dnia rywalizacji pod hasłem „Tropiciele lata – śladami Chodzieży”.

Po powitaniu i omówieniu przebiegu spotkania przez pomysłodawczynię i organizatora tej akcji – panią Małgorzatę Jeśko –Doręgowską, uczniowie wykonali pierwsze zadanie: ucharakteryzowując  się w barwy narodowe, aby jeszcze bardziej pobudzić w sobie ducha uczciwej walki – wspierając jednocześnie reprezentację kraju na rozpoczynających się tego dnia Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej.

Uczniowie klasy 3a,b i c wraz z paniami Moniką Kalupą, Justyną Wiśniewską i Magdaleną Umeniuk wyruszyli w „zagadkową” trasę, w kierunku ulicy Ogrodowej, gdzie w określonym miejscu czekało na nich w przygotowanej kopercie zadanie. Trasa obejmowała 12 punktów i była tak przygotowana, aby dzieci mogły poznać pewne, charakterystyczne miejsca swojego, rodzinnego miasta. Uczniowie tego dnia mieli okazję do świetnej zabawy i integracji klasy. Zadania kształtowały postawę „małych odkrywców”, a ich autor był jedynie przewodnikiem we wspólnym i indywidualnym poszukiwaniu.

Czytaj więcej: „Każda lekcja może być niezapomnianą przygodą”

Uczestnicy ogólnopolskiego Logopedycznego Konkursu Plastycznego

Nasi uczniowie: Daniel Mazur i Natalka Michalewska w ramach zajęć
logopedycznych wzięli udział w VII Ogólnopolskim Logopedycznym Konkursie
Plastycznym: "Rysujemy rymy słowem i kredką".

Na stronie wydawnictwa zaprezentowano galerię prac:
http://www.komlogo.pl/index.php?option=com_konkursy&task=konkurs&idk=9&ids=0&Itemid=87#galeria

(na samym dole strony)

To są stronki z pracami naszych uczniów. Obejrzyj. Niestety nie zostali laureatami.

http://www.komlogo.pl/images/com_konkursy/galerie/RysujemyRymy/dm39.jpg
http://www.komlogo.pl/images/com_konkursy/galerie/RysujemyRymy/nm30.jpg

Są bardzo ładne.

Dzień Dziecka w szkole

   Dzieci z różnych grup wiekowych obchodziły Dzień Dziecka inaczej. W sobotę 26 maja na płycie boiska odbył się Festyn Rodzinny pod kierunkiem Biedronki, Pszczółki i Ślimaka. Wspaniale bawili się uczniowie klas I, ich rodzice i bliscy. Klasy II do współzawodnictwa w ciekawych konkurencjach zaprosił do swojego królestwa król Maciuś Pierwszy, tylko, że każda z klas miała swojego króla Maciusia. Po zawodach były pieczone kiełbaski. Chociaż to już czerwiec tego dnia przyjemniej było blisko ogniska. Trzecioklasiści świętować będą za tydzień. Dla nich będzie to turniej sportowy.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka w szkole