Search

Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników

 

 

Uczniowie klas I poznały już wszystkie literki alfabetu i są gotowi, aby samodzielnie czytać książki. W związku z tym dzieci zostały zaproszone do biblioteki szkolnej, gdzie uczennice klasy 6a pod opieką pani Iwony Kosowskiej przygotowały wyjątkowe powitanie od progów biblioteki.

 

Szóstoklasistki wyłoniły się prosto z bajek pod charakterystycznymi postaciami, aby wprowadzić pierwszaków w magiczny świat książki. Uczniowie złożyli przyrzeczenie, iż będą wiernymi czytelnikami. Wysłuchali mądrych rad o tym, jak należy postępować z książką, jak ją szanować. Odbyło się uroczyste pasowanie, po którym pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet czytelników Szkoły Podstawowej nr 3 w Chodzieży. Uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki do książek, na których wypisane są prośby książek, dotyczące troski o nie. I pozostało już tylko wypożyczyć pierwszą, najpiękniejszą książkę. Życzymy miłej lektury na ferie i zimowe, długie wieczory!