Search

Gościliśmy przedszkolaków

W poniedziałek i środę (2 i 4 kwietnia) do Szkoły Podstawowej nr 3 przybyli kandydaci na uczniów z chodzieskich przedszkoli. 

Mali goście wraz ze swoimi wychowawcami zostali powitani przez dyrektor Hannę Lohr i wicedyrektor Marię Drużgę oraz nauczycieli wychowania wczesnoszkolnego.

Nauczycielki zaprosiły dzieci do udziału w ich pierwszej lekcji, w szkolnej ławce. Dominowała oczywiście tematyka świąt wielkanocnych. Przedszkolaki miały okazję wykazać się również przy tablicy, podziwiać i zdobyć wiadomości zaprezentowane przy użyciu projektorów i tablic interaktywnych oraz wspólnie ze starszymi kolegami wykonać pisanki i zajączki wielkanocne.

 

Był oczywiście i spacer szerokimi korytarzami szkolnymi, udział w lekcji języka angielskiego, a także zwiedzenie sal gimnastycznych. Goście obejrzeli też świetlicę szkolną, salę komputerową, bibliotekę i „Radosną szkołę"- salę dostosowane specjalnie do zajęć z młodszymi dziećmi.

Na koniec goście zostali obdarowani słodyczami oraz wytworami swojej i uczniów pracy i z uśmiechem pożegnali szkolne mury - mówiąc - do zobaczenia we wrześniu! Mamy nadzieję, że taka wizyta w szkole ułatwi „nowym uczniom" drogę do szkoły pierwszego dnia, a nowe miejsce nie będzie już takie „obce". Wszystkim nam zależy, aby uczniowie czuli się w szkole pewnie i bezpiecznie.