Search

"Z Pyrkiem bezpieczniej'

 

W czwartek 12 kwietnia, w Zespole Szkół w Lipiej Górze odbył się I Powiatowy Turniej Wiedzy i Umiejętności z zakresu bezpieczeństwa dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. W rywalizacji pod hasłem "Z Pyrkiem bezpieczniej" wzięło udział sześć placówek szkolnych.


Celem turnieju było propagowanie bezpiecznych zachowań na ulicy, w szkole i w domu oraz zdrowego stylu życia. Uczniowie mogli zaprezentować zdobytą wiedzę oraz umiejętności z zakresu bezpieczeństwa. Rozwiązywali test, uczestniczyli w konkurencjach sportowych i plastycznych. Punktowana była też prezentacja drużyny.
Drużyna naszej szkoły w składzie:

1. Patrycja Doręgowska                       4. Nikodem Dolatowski

2. Inez Jesiołowska                             5. Kacper Nowak

3. Karolina Peksa                                6. Dionizy Nalepa

wywalczyła I miejsce.

 Dzielnym drużynom kibicował "sierżant Pyrek", który jest maskotką policji. Zabawy z Pyrkiem w czasie przerw miedzy konkurencjami sprawiły dzieciom dużo radości. Największą atrakcją była jednak obecność „sierżanta Pyrka” czyli maskotki wielkopolskiej policji, który w przerwach pomiędzy konkurencjami bawił się z uczniami dopingując jednocześnie drużyny rywalizujące w turnieju.