Search

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego w SP3

 

 W sobotę 14.04.2012 w Szkole Podstawowej nr 3 w Chodzieży odbył się powiatowy finał Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych naszego powiatu.

 

16 uczestników zostało wyłonionych spośród ponad 100 uczniów, którzy brali udział w eliminacjach szkolnych. W finale znaleźli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3 w Chodzieży oraz ze Szkoły Podstawowej w Margoninie i w Budzyniu. Młodzi uczniowie wykazali się bardzo wysoką znajomością języka angielskiego, co mogli udowodnić wykonując różne zadania sprawdzające umiejętność czytania i słuchania ze zrozumieniem, gramatyki, znajomości kultury Wielkiej Brytanii oraz komunikowania się.  Mistrzem wśród  trzynastolatków okazał się Marcin Kostka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chodzieży, drugie miejsce zajęła Zuzanna Żak ze Szkoły Podstawowej w Budzyniu, a na trzecim miejscu jej koleżanka z tej samej szkoły Aleksandra Gabryelska. Następny konkurs organizowany przez SP3 w Chodzieży już za rok. Zapraszamy do udziału wszystkich uczniów szkół podstawowych naszego powiatu.