Search

Sukces Marty!

Marta Kryger (4c) zajęła pierwsze miejsce w X Ogólnopolskim Konkursie Poezji Religijnym „O Palmę”.

 

Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie, powiat Bielsko-Biała.
Jury w składzie: Alina Świeży–Sobel – redaktor Gościa Niedzielnego, Alina Macher – redaktor naczelna „Mojego Powiatu”, Juliusz Wątroba – poeta i satyryk, ks. Jacek Pędziwiatr redaktor Beskidzkiego Radia Katolickiego „Anioł Beskidów” oraz redaktor „Gościa Niedzielnego” uznało spośród około 300  wierszy nadesłanych z całej Polski za najpiękniejszy wiersz  Marty:


„Mój Anioł Stróż”
Idzie za mną w deszczu,
idzie miastem, polem,
i skrzydłem osłania,
niczym parasolem.

Wiezie mnie za miasto
na białym rowerze,
robi mi korale,
z miłości i marzeń,
opatruje rany,
gasi serca pożar.

Gdy wieczór nadchodzi,
On czarne sny skrzydłem
wygarnia z pościeli,
mój Anioł Stróż piękny i w bieli...Imprezie patronowało Beskidzkie Radio Katolickie „Anioł Beskidów”, „Gość Niedzielny”, „Magazyn Gminny” , „Mój Powiat”, Starosta Bielski – Andrzej Płonka oraz Wójt Gminy Bestwina – Stefan Wodniak.