„Każda lekcja może być niezapomnianą przygodą”

W piątek, 8 czerwca uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr3 w Chodzieży z duchem kibica wzięli udział w specjalnie zorganizowanej tego dnia rywalizacji pod hasłem „Tropiciele lata – śladami Chodzieży”.

Po powitaniu i omówieniu przebiegu spotkania przez pomysłodawczynię i organizatora tej akcji – panią Małgorzatę Jeśko –Doręgowską, uczniowie wykonali pierwsze zadanie: ucharakteryzowując  się w barwy narodowe, aby jeszcze bardziej pobudzić w sobie ducha uczciwej walki – wspierając jednocześnie reprezentację kraju na rozpoczynających się tego dnia Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej.

Uczniowie klasy 3a,b i c wraz z paniami Moniką Kalupą, Justyną Wiśniewską i Magdaleną Umeniuk wyruszyli w „zagadkową” trasę, w kierunku ulicy Ogrodowej, gdzie w określonym miejscu czekało na nich w przygotowanej kopercie zadanie. Trasa obejmowała 12 punktów i była tak przygotowana, aby dzieci mogły poznać pewne, charakterystyczne miejsca swojego, rodzinnego miasta. Uczniowie tego dnia mieli okazję do świetnej zabawy i integracji klasy. Zadania kształtowały postawę „małych odkrywców”, a ich autor był jedynie przewodnikiem we wspólnym i indywidualnym poszukiwaniu.

Po dotarciu trzech drużyn do mety odbyło się wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz podsumowanie wykonanych zadań. Klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz sprawiające zawsze radość- bańki mydlane.

Taka forma zajęć niezwykle kształtuje postawy uczniów i rozwija ich umiejętności. Doświadczają, odkrywają – wspólnie się bawiąc, a my ciekawym pomysłem, inspiracją trafiamy w potrzeby uczniów – kierując w ten sposób ich twórczym rozwojem.

…bo każda lekcja może być niezapomnianą przygodą! – podsumowuje M. Jeśko- Doręgowska. Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc i ufundowanie poczęstunku oraz upominków dla uczniów.