Search

W oczekiwaniu na Święta…

 Pod takim hasłem uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Chodzieży wzięli udział w pierwszym ŚWIĄTECZNYM  KONKURSIE  PIĘKNEGO  PISANIA  PIÓREM.

 

Do konkursu przystąpiło dwudziestu czterech uczniów w kategorii klas 2-3 i dwudziestu sześciu uczniów z klas 4-6. W sali zajęte więc były wszystkie miejsca, a konkurs przeprowadzono w dwóch grupach „pod bacznym okiem” pań: Małgorzaty Jeśko-Doręgowskiej (organizatorki konkursu) oraz pani Joanny Rewolińskiej - członka komisji oceniającej prace uczniów. Tematyka konkursu magicznie przeniosła uczestników w świąteczną, ciepłą atmosferę. Uczniowie z zapartym tchem i w wielkim skupieniu zapisywali swoje myśli na papierze.

 Celem  konkursu było:

  1. Wyłonienie „Szkolnego Mistrza pięknego pisania piórem”. 
  2. Zachęcanie do dbania o estetykę i charakter pisania. 
  3. Rozwijanie w uczniach zasad poprawnego stylu pisania.

 Podczas konkursu uczestnicy pisali wyłącznie piórem na jeden z wybranych tematów:

  1. Niedługo Święta Bożego Narodzenia. Chciałbym spotkać świętego Mikołaja…
  2. Na myśl o Świętach Bożego Narodzenia robi mi się ciepło w serduszku. To taki „magiczny” czas
  3. Najpiękniejsze świąteczne życzenia chciałbym złożyć…
  4. Od świętego Mikołaja chciałbym dostać…

   Ocenie podlegać będzie: charakter i estetyka zapisu, poprawność gramatyczna i ortograficzna zapisanego tekstu, styl oraz zgodność treści z wybranym tematem.

 
 WYNIKI KONKURSU JUŻ 3 STYCZNIA!

 -----------------------------------------------------------------------------------

Uczniowie SP3 wzięli też udział w konkursie zorganizowanym przez Redakcję „Tygodnika Nowego”- „Napisz list do świętego Mikołaja”. Kolorowe pragnienia i życzenia napisane przez uczniów wysłane zostały do redakcyjnego Mikołaja – a teraz oczekujemy na wyniki i spełnienia…