Search

Święto w bibliotece szkolnej

 

Bez porządnej biblioteki w porządnej szkole porządnie uczyć się nie da.
                                                                Jadwiga Andrzejewska

Kto wymyślił takie święto?

     W 1971 roku powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych. Organizacja ta zajmuje się problemami bibliotek oraz bibliotekarzy szkolnych. I właśnie to Stowarzyszenie w 1999 roku zainicjowało Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
      W październiku również w naszej szkole, po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
W tym roku podjęliśmy następujące działania:
- wywieszenie informacji o święcie na terenie szkoły;
- udekorowanie biblioteki;
- konkurs plastyczny na plakat dla klas VI pt. „Biblioteka miejsce przyjazne dla człowieka”, w którym z uwagi na wysoki poziom artystyczny, przyznano trzy równorzędne wyróżnienia dla: Olafa Ciamciaka z kl.VIc, Weroniki Nowak z kl. VIc, oraz Klaudii Stankiewicz z kl. Via,
- przygotowanie wystawy prac konkursowych;
- przygotowanie wystawy laurek z życzeniami dla biblioteki wykonanymi przez uczniów klas III;
- „Poniedziałkowe słodkie loteryjki”, w których uczniowie mogli wykazać się wszechstronną wiedzą a nagrodą za dobrą odpowiedź były cukierki;
- konkurs czytelniczy dla klas III pt. „Czy znasz baśnie J. Ch. Andersana?”, którego laureatką została Marysia Iglewska z kl. III a.