Search

Mali reporterzy z klas II

 

Uczniowie kółka języka angielskiego dla klas II wcielili się w rolę małych reporterów i poznali nazwy wybranych zawodów w języku angielskim.

Pierwszym etapem pracy było obejrzenie klasycznego wywiadu, który stanowił podstawę do dalszych działań. Kolejnym punktem było ułożenie pytań do ekspertów, a w konsekwencji przeprowadzenie z nimi wywiadów. Następnie uczniowie poznali nazwy wybranych zawodów w języku angielskim.

 

Celem podjętych działań było zapoznanie uczniów z tematyką i słownictwem dotyczącym wybranych profesji w języku angielskim, poszerzenie wiedzy, wykształcenie postawy ciekawości i otwartości wobec wykonywanych obecnie zawodów, udoskonalenie umiejętności komunikacji, samodzielności i pracy w zespole.

Efektem końcowym pracy uczniów było wykonanie mini słownika obrazkowego oraz gazetki szkolnej, która przedstawia rezultaty podjętych działań pozostałym uczniom naszej Szkoły. Prace podsumowujące projekt przyczyniły się również do utrwalenia poznanych słów w języku angielskim. Wszystkim zaangażowanym uczniom serdecznie dziękuję.

Monika Kalupa