W hołdzie Powstańcom Wielkopolskim

Jak co roku, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Chodzieży,  oddali hołd swoim PATRONOM.

2 stycznia odbył się w szkole uroczysty apel na cześć POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH. Uczniowie przypomnieli znaczenie powstania wielkopolskiego dla odzyskania wolności naszych ziem. Ci, którzy wyróżnili się w konkursach organizowanych z tej okazji, otrzymali dyplomy i nagrody.

9 stycznia 2013 roku przy Grobach Powstańców Wielkopolskich na chodzieskim cmentarzu odbył się uroczysty capstrzyk. To moment szczególny. Prowadząca capstrzyk,  p. Małgorzata Najder,  przypomniała krótki rys historyczny powstania wielkopolskiego. Od wybuchu powstania minęły 94 lata. Dla  nas to już odległa historia. Nadal jednak chcemy i potrafimy pamiętać – tak samo cieszyć się wolnością jak mieszkańcy Wielkopolski w 1919 roku. Powstanie wielkopolskie i związane z nim wartości są częścią naszej tożsamości narodowej. Będziemy o tym pamiętać.

W apelu poległych wzięli udział przede wszystkim uczniowie i nauczyciele SP3 oraz przedstawiciele władz miasta, poczty sztandarowe chodzieskich szkół,  delegacje organizacji kombatanckich i  towarzystw chodzieskich.
Na płycie Grobu Powstańców Wielkopolskich złożono kwiaty i zapalono znicze.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 w Chodzieży składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom uroczystości.