Search

Tajemnice tornistra pierwszoklasisty – ciąg dalszy

 W piątek 19 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie integracyjne przedszkolaków – kandydatów na uczniów- z uczniami klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chodzieży. Tym razem pierwszoklasiści z klasy Ia z panią Agnieszką Ambrożuk udali się z wizytą do Niepublicznego Przedszkolna nr 3 „Wesoły Smyk”, do grupy p. Wiesławy Kubiak.

 

 

Na początku spotkania uczniowie zaprezentowali młodszym kolegom tornister oraz jego zawartość. Dzieci przedszkolne z ogromnym zaciekawieniem oglądały kolorowe podręczniki, zeszyty z pierwszymi, samodzielnymi zapisami uczniów, piórniki oraz indeksy z pierwszymi ocenami. Niektórzy próbowali czytać fragmenty czytanek. Następnie pierwszoklasiści przeczytali czytankę z podręcznika i wyrecytowali wiersz Juliana Tuwima pt: „Abecadło”. Nie zabrakło wspólnych śpiewów i rozmów.

Kolejne spotkanie, które miało na celu ułatwienie przekroczenia szkolnego progu należało do udanych.