Dzień Ziemi w "Trójce"

22 kwietnia  świętowaliśmy Dzień Ziemi. Ten dzień przypomina nam, że Ziemia, na której mieszkamy potrzebuje ochrony i opieki. Uczniowie SP 3 w Chodzieży również zaangażowali się  w działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Pierwszym działaniem było  przeprowadzenie konkursu przyrodniczego dla klas piątych. Laureatem został Bartosz Ewert z klasy 5b. Uczniowie  z kółka przyrodniczego wykonali gazetki o tematyce ekologicznej. Z kolei w piątek, 19 kwietnia, chętni uczniowie klas IV-VI wzięli udział  w sprzątaniu terenu wokół szkoły. Pod czujnym okiem nauczycieli i panów woźnych sprzątano papierki, grabiono liście, sadzono kwiaty. Pogoda i humory dopisały, więc wszyscy połączyli piękne z pożytecznym. Podsumowaniem działań był apel, którego myśl przewodnia brzmiała „Elektroodpady – proste zasady”. Należy również wspomnieć, że w naszej szkole trwają akcje zachęcające do segregacji odpadów. Są to: zbiórka makulatury, zbiórka niepotrzebnych telefonów komórkowych, zbiórka zużytych kartridży i tonerów, zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zbiórka baterii. Zapraszamy mieszkańców Chodzieży do włączenia się do tych akcji, bo przecież: „Ziemia jest wielkim, wspólnym domem dla roślin, zwierząt, ptaków, ludzi. Zamiast ją niszczyć, zadbaj o nią. Naprawdę warto się potrudzić!”