Search

Szkolny konkurs ortograficzny „ Mistrz ortografii” finałem projektu „Ortografia na wesoło”.

 Szkolny konkurs ortograficzny „ Mistrz ortografii” finałem projektu „Ortografia na wesoło”.

Dnia 25 kwietnia bieżącego roku odbył się finał Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas III, którzy w tym roku szkolnym między innymi brali udział w projekcie „ Ortografia na wesoło”. Celem konkursu było kształtowanie umiejętności poprawnego pisania, umiejętność stosowania zasad ortograficznych, utrwalenie poznanych reguł i zasad prawidłowej pisowni wyrazów, wdrażanie do współpracy w zespole oraz wyłonienie najlepszej klasy, a także "Szkolnych Mistrzów Ortografii".

 

 

W I etapie konkursu wzięło udział 79 uczniów. Finał konkursu poprzedził występ klasy III a przypominający w bardzo wesoły sposób najważniejsze zasady ortograficzne. Do drugiego etapu wyłoniono zespoły pięcio- osobowe. Zadania, z którymi zmagali się uczniowie nie należały do łatwych. Najpierw musieli zmierzyć się z dyktandem, następnie uzupełnić test i rozwiązać poprawnie zadania, które zawierały mnóstwo pułapek ortograficznych. Skupieni i skoncentrowani nad swoimi zadaniami uczniowie doskonale poradzili sobie z trudnościami konkursu. Tytuł „ Szkolnego Mistrza Ortografii” otrzymała klasa III c. Natomiast klasa III b zajęła miejsce drugie, a klasa III a miejsce trzecie. Poziom przygotowania uczniów był bardzo wysoki. Dziękuję komisji konkursowej, przybyłym rodzicom i wychowawcom klas III za doping, a wszystkim uczestnikom wielu osiągnięć w dalszych potyczkach ortograficznych.

     Relacja filmowa         

 

                                                               Organizator konkursu: Dorota Janowiak