Jesienne sprzątanie

Tradycją SP3 jest coroczny udział w akcji „Sprzątania świata”. Również w tym roku bardzo duża grupa uczniów z klas II-VI wraz z opiekunami przystąpiła do porządkowania terenów leśnych wokół ChDK. (Prezentacja "Śmieci mniej, lasom lżej")

Dzieci zbierały to, co mieszkańcy pozostawili w lesie: butelki szklane i plastikowe, puszki, papiery i różne „ cudaczne” rzeczy. Zebrano sporą ilość  worków porzuconych w lesie odpadów.

Po wykonanej pracy uczniowie chętnie  zebrali się wokół ogniska, aby upiec sobie kiełbaski, a potem z wielkim apetytem je zjeść.  Dobra i  ciepła  pogoda sprzyjała miłej, wesołej przygodzie.

Spotkanie z przyrodą zawsze jest przyjemne, tym bardziej, jeśli przyświeca temu szczytny cel -  „śmieci mniej, lasom lżej”.

Elżbieta Konieczka – koordynator akcji