Search

Klasy II a i II b poznały Kujawskie Zabobony

W piątek(9 maja) klasy II a i II b udały się na wycieczkę do Bydgoszczy, której hasłem przewodnim były „KUJAWSKIE ZABOBONY”. Skorzystaliśmy z nietuzinkowej, aktywnej formy zwiedzania tego miasta, która oferowała również wiele atrakcji. Uczniowie podzieleni na zespoły i pod opieką nauczycieli, wzięli udział w miejskiej grze terenowej w poszukiwaniu ukrytego skarbu.

 


 

Rozwiązując poszczególne zadania przy pomocy rycerza, karczmarki i mieszczanki poznali lokalne legendy, obyczaje i rękodzieło, a wędrując ulicami Bydgoszczy zwiedzili piękną Farę, Stary Rynek, „most zakochanych” oraz Wyspę Młyńską wraz z muzeum. Na koniec czekał nas rejs tramwajem wodnym po Brdzie połączony ze śluzowaniem, które również wywołało wiele emocji. Pomimo zmiennej pogody wycieczkę wszyscy uznali za bardzo udaną.