Search

„Śladami pierwszych Piastów”

Szesnastego maja klasa 2 c wraz z opiekunami i rodzicami uczniów wyruszyła na klasową wycieczkę „Śladami pierwszych Piastów”. Po krótkiej podróży przygodę rozpoczęto od wizyty w Muzeum Ziemi Pałuckiej, zwiedzono gotycką Basztę w Żninie skąd wyruszono zabytkową kolejką do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie.

 

 

Dzięki  zwiedzeniu  rezerwatu oraz udziale w wyjątkowej lekcji muzealnej, pt. „Życie codzienne mieszkańców Biskupina” uczniom udało się niemal przenieść w dawne czasy i doświadczyć namiastki dawnego, codziennego życia. Dzieci miały okazję przebrać się w stroje dawnych mieszkańców Biskupina, samodzielnie wyrobić i upiec „podpłomyki” oraz wypróbować zabytkowe narzędzia używane kiedyś przez ówczesną ludność. Podziwiano wytwory prac garncarskich, tkackich oraz odlewane z brązu i obrabiane z rogu zwierzyny  oraz kości. 

Wyprawa „Śladami pierwszych Piastów” pobudziła zaciekawienie uczniów, co można było dostrzec przy pełnym zaangażowaniu się w zajęcia aktywizujące oraz podczas quizu w drodze powrotnej, w którym trzeba było wykazać się zdobytą wiedzą.