Search

Poznajemy Warszawę - stolicę Polski

W dniach 8-9 maja klasy VI b i VI c wybrały się na dwudniową Wycieczkę do stolicy Polski – Warszawy. Uczniowie, którzy od dawna nie mogli się doczekać wyjazdu „nastawili zegarki-komórki” na godz. 3.30 i wszyscy punktualnie stawili się przy autokarze.

 

 

Wycieczka obfitowała bogatym programem zwiedzania i po przyjeździe do Warszawy w I dniu zwiedzaliśmy: Zamek Królewski, Katedrę Św. Jana, Rynek Starego Miasta, mury obronne i Barbakan, pomniki Syreny i Nike, Kolumnę Zygmunta oraz największą atrakcją dnia był pobyt w Centrum Nauki Kopernika, gdzie spędziliśmy dwie wspaniałe godziny z różnymi nowinkami technicznymi. Po ciężkim, ale atrakcyjnym dniu udaliśmy się na zasłużony wypoczynek do hotelu. W drugim dniu wycieczki zobaczyliśmy również: Pałac Namiestnikowski, Grób Nieznanego Żołnierza, Budynek Teatru Wielkiego, Park Łazienkowski, Budynki Pałacu Kultury i Nauki, Sejmu i Belwederu, Pomnik Ofiar Getta oraz Powązki. Następnie po obiedzie szczęśliwie wróciliśmy do Chodzieży.