"English Drama Competition"

14 maja 2014 r. uczniowie szkolnego kółka English Drama pod opieką p. Moniki Kalupy wzięli udział w konkursie „Rozwiń talent na Scenie – English Drama Competition” w Miejsko- Gminnym Domu Kultury w Margoninie. Patronem konkursu było Wydawnictwo Macmillan Education, natomiast organizatorem był Miejsko- Gminny Dom Kultury w Margoninie i Zespół Szkół w Margoninie. Celem konkursu była promocja uczenia się języka angielskiego, popularyzacja różnorodnych działań twórczych dzieci, rozwijanie zdolności teatralnych uczniów i możliwość zaprezentowania ich szerszej publiczności, wzbogacenie warsztatu teatralnego nauczycieli oraz uczniów oraz integracja środowiska twórczego.

Grupa uczniów naszej szkoły w składzie:  M. Iglewska – główna rola, A. Michniewicz – główna rola, O. Dublas, M. Paech, A. Dziubała, J. Jabłońska, N. Karbowniczek, T. Janc, A. Sobieszczyk, M. Waszak, D. Nalepa, O. Marcinkiewicz przedstawiła popularną bajkę „Kot w butach” w języku angielskim. Uczniom przyznano trzecie miejsce - doceniono włożony wysiłek w naukę i prezentację tekstów, a także przygotowanie kostiumów i scenografii. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominki.