Search

List od ducha Maćka

W lutym uczniowie klasy 5 a omawiali na języku polskim lekturę pt. "Duch starej kamienicy Anny Onichimowskiej". Jednym z zadań domowych było napisanie listu do ducha Maćka – głównego bohatera powieści. Prace zostały ocenione przez nauczycielkę języka polskiego oraz wysłane na podany na okładce lektury adres w Warszawie. Był to adres, na który dzieci mogły przesyłać listy do głównego bohatera książki – ducha Maćka. Pozostało już tylko oczekiwanie na odpowiedź. Od chwili wysłania listu minęły dwa miesiące. Wreszcie 10 czerwca nadeszła odpowiedź. 

List odebrał wychowawca klasy, ale niewtajemniczony w sprawy z duchem, był zaskoczony.  Na szczęście w porę interweniowała pani ucząca języka polskiego w tej klasie i wszystko się wyjaśniło. Z listu dzieci dowiedziały się, co ma im do powiedzenia duch i jego opiekunka – autorka książki pani Anna Onichimowska. Miło było zobaczyć uśmiechy zadowolenia na twarzach uczniów szczęśliwych z otrzymania odpowiedzi. Teraz należy przeczytać następny tom przygód ducha. Dziękujemy pani Annie Onichimowskiej.

Mirosława Stube