Search

VIII Ogólnopolski Zlot Szkół im. Powstańców Wielkopolskich

W dniach 7-8 czerwca odbył się VIII Ogólnopolski Zlot Szkół noszących imię Powstańców Wielkopolskich w Lusowie i Poznaniu. Szkołę Podstawową nr 3 w Chodzieży reprezentowali Maciej Strzałkowski z klasy IV c i Szymon Kaja z klasy V b. Opiekunem była Pani Hanna Krakowiak. Zlot rozpoczął uroczysty apel przy mogile Generała Józefa Dowbora Muśnickiego. Kolejnym punktem programu była wizyta w muzeum Generała J.D. Muśnickiego. Następnie zwiedziliśmy lusowskie Muzeum Powstańców Wielkopolskich 1918-1919. Dużą atrakcją były popołudniowe warsztaty dla młodzieży. Nasi reprezentanci mimo, iż byli grupą najmłodszą i nieliczną, poradzili sobie bardzo dobrze. Dzień zakończyły biesiadne śpiewy przy ognisku. 

Dzień drugi dostarczył uczestnikom zlotu kolejnych atrakcji. Wędrówka po Poznaniu szklakiem miejsc pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, zorganizowana przez Koło TPPW Klubu Przewodników PTTK, była niezwykle interesująca, jednak młodzież najbardziej chwaliła sobie wizytę w Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Całość zakończył apel, na którym złożyliśmy kwiaty pod Pomnikiem Powstańców oraz rozdanie dyplomów. 

Pragniemy gorąco podziękować organizatorom za zaproszenie. Musimy pochwalić świetną organizację oraz zapewnienie naprawdę interesujących atrakcji. Nasi uczniowie wrócili do domu zmęczeni ale pełnie wrażeń i bardzo zadowoleni z wyjazdu. Było warto!

Patronat nad Zlotem przyjęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny, Wójt Gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka oraz Wielkopolski Związek Pracodawców LEWIATAN.

Zlot był dwudniowy i obejmował realizację programu w Poznaniu i Lusowie (znajduje się tam mogiła dowódcy Powstania Wielkopolskiego – Gen. Józefa Dowbora Muśnickiego, Muzeum Powstańców Wielkopolskich i Szkoła Podstawowa im. Gen. Józefa Dowbora Muśnickiego).