Search

Zakończenie ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

W piątek, 26 czerwca sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 3 była wypełniona po brzegi, a wszystko za sprawą lśniących w białych koszulach uczniów, ich rodziców, gości, dyrekcji i nauczycieli przybyłych tego dnia na uroczystość zakończenia roku. O godzinie 11.30 zgromadziła się społeczność szkolna klas 1-5. Po powitaniu i kilku słowach skierowanych do zgromadzonych przez p. Justynę Wiśniewską- podsumowujących pracę bieżącego roku przedstawiono program artystyczno – muzyczny przygotowany przez uczniów i wychowawców klas pierwszych. Nie zabrakło też słów skierowanych do klas trzecich i życzeń przed rozpoczęciem ich nauki w klasie czwartej.

 

 

Czytaj więcej: Zakończenie ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Zakończenie programu „Owoce i warzywa w szkole”

W bieżącym roku szkolnym klasy trzecie aktywnie realizowały zadania programu, w którym uczestniczyła szkoła , pt. „Owoce i warzywa w szkole”. Nie tylko samo zadanie było przesłaniem programu, ale przede wszystkim długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci, przez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie, na etapie na którym kształtuje się ich nawyki żywieniowe. Celem programu w szkołach było więc podniesienie świadomości uczniów w zakresie  zdrowego odżywiania oraz włączenie w proces kształtowania właściwych nawyków żywieniowych rodziców uczniów.

 

Czytaj więcej: Zakończenie programu „Owoce i warzywa w szkole”

Znamy się na ortografii!

Nauczyciele klas trzecich realizowali w bieżącym roku szkolnym projekt pt. „Ortograficzny OMNIBUS”. Miał on na celu przede wszystkim wprowadzić wzrost czujności ortograficznej wśród uczniów i utrwalić poprzez różne ćwiczenia i sposoby zasady i wyjątki ortograficzne. W minionym tygodniu wychowawcy wytypowali po pięciu uczniów z każdej klasy trzeciej, którzy przez cały rok mieli najwyższe oceny z działań projektowych. Piętnastu uczniów przystąpiło do finałowego testu.

 

Czytaj więcej: Znamy się na ortografii!

Co dobre, szybko się kończy…

Nie tak dawno ściskaliśmy dłonie małych, wystraszonych pierwszoklasistów. Teraz, po 3 latach niestety nadszedł czas pożegnania z doświadczonymi już uczniami, którzy od września rozpoczną nowy etap swojej edukacji. Rodzice uczniów klasy 3 b, chcąc wspólnie spędzić jeszcze ten ostatni czas, w sobotę 20 czerwca w „Gospodzie pod |Dębami” zorganizowali dla całej społeczności klasowej spotkanie kończące wspólną edukacyjno – wychowawczą „przygodę” z p. Martą Kaczmarek.

 

Czytaj więcej: Co dobre, szybko się kończy…

3 c poznaje swoje miasto…

„Palcem po mapie, nogami na szlaku” - w poszukiwaniu miejsc pamięci w Chodzieży" - pod tym hasłem klasa 3 c z wychowawcą, Małgorzatą Jeśko - Doręgowską wybrała się na wyprawę po swoim mieście. Spotkanie rozpoczęło się w szkole od instruktażu posługiwania się kompasem i sprawdzenia orientacji na planie naszego miasta w czym pomogła mama jednej z uczennic, pani Maja Poznańska. Uczniowie odnajdując kolejne, zaznaczone na mapie punkty - wytyczali kierunek trasy i odkrywali kolejne, ważne miejsca w naszym mieście...

 

Czytaj więcej: 3 c poznaje swoje miasto…