Search

Klasa III B w aktorów zmieniła się!

Chcąc wykorzystać duży potencjał swoich uczniów wychowawczyni klasy III b – Marta Kaczmarek – przygotowała z nimi autorskie przedstawienie pt. „Królewna Śmieszka”. Scenariusz przedstawienia został stworzony na podstawie tekstu ze zbioru „KABARET NA JEDNEJ NODZE”  Wandy Chotomskiej. Humorystyczny spektakl pozwolił ukazać nie tylko aktorskie, ale i wokalne oraz taneczne umiejętności i talenty uczniów. W pierwszej kolejności przedstawienie zostało zaprezentowane Rodzicom uczniów, w ramach FORUM ZDROWIA DLA RODZICÓW, z racji udziału w ogólnopolskim konkursie FUNDACJI BOŚ „Zdrowo jem, więcej wiem” – edycja wiosenna.

 

 

Następnie, w ramach integracji i promocji swoich działań zaproszono na spektakl kolegów z klas pierwszych. Młodsi uczniowie bardzo entuzjastycznie przyjęli aktorską prezentację swoich kolegów i nawet włączyli się we wspólny taniec finałowy. 

„Królewna Śmieszka” powędrowała także z „Niezapominajką” do mieszkańców DPS w Chodzieży, których uczniowie klasy III b już corocznie odwiedzają zarówno w czasie zimowym, jak i wiosennym. Seniorom oprócz przedstawienia zaprezentowano także krótki program poetycki recytując wiersze o niezapominajce oraz Mamie, korzystając, że dnia następnego przypadał właśnie Dzień Matki. Mieszkańcy na pamiątkę trzyletniej współpracy otrzymali od uczniów pamiątkowe laurki z NIEZAPOMINAJKĄ.

Teatralne Tournée Trzecioklasistów zakończył występ dla przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 5 przy ul. Reymonta, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Chodzieży. 

Uczniowie po tak miłym przyjęciu i uznaniu ze strony każdej publiczności – i tej młodszej i tej starszej – byli bardzo z siebie dumni i usatysfakcjonowani, a wychowawczyni uznała, że był to przemiły akcent na powoli kończącej się, wspaniałej, edukacyjno - wychowawczej „drogi” ze swoimi uczniami.

Marta Kaczmarek