Search

Dzień Dziecka i Sportu w SP3

Dokładnie 1-go czerwca, w Dzień Dziecka już o godz. 9.00 zebrała się cała społeczność naszej szkoły, aby świętować wspólnie ten wyjątkowy dzień. Wszystkich powitała pani dyrektor Hanna Lohr składając uczniom serdeczne życzenia po których klasy 1-5 wraz z wychowawcami i swoimi rodzicami wyruszyły na tereny zielone przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Tam na uczniów czekały przygotowane miejsca piknikowe oraz kolejni rodzice. Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Irmina Mazur oraz pani w-ce dyrektor Magdalena Umeniuk złożyły raz jeszcze uczniom życzenia zapraszając jednocześnie do wyprawy wokół Jeziora Miejskiego.

 

 

Uczniowie klas 1-5 ubrani w równe, białe koszulki wraz z przypiętymi do nich symbolicznymi tarczami szkoły równym krokiem ruszyli na wspólny z wychowawcami i rodzicami spacer. Cała, ponad 500-ciuset osobowa grupa wykazała się wspaniałą formą i bez wyjątku dotarła na miejsce. Zasłużone, smakowite  poczęstunki przygotowane przez rodziców cieszyły się nie lada powodzeniem. Uczniowie natomiast mieli czas na zabawę, gry i tańce, podczas których każda klasa miała okazję zaprezentować na scenie swoje umiejętności i talenty przed swoimi rodzicami oraz innymi uczniami i nauczycielami. Na dzieci czekały również niespodzianki ufundowane przez Radę Rodziców w postaci lodów i popcornu oraz przez firmę ubezpieczeniową InterRisk, Waldemar Pachowicz w postaci soczków i baniek mydlanych. Spotkanie odbyło się w wyjątkowo przyjaznej atmosferze, której przyświecało nie tylko słońce, ale i dobre humory i wzajemna życzliwość. Nasi uczniowie oraz ich rodzice po raz kolejny nie zawiedli i pokazali wspaniałą formę i chęć współpracy, co bardzo nas cieszy. Spacerowo – piknikowy charakter imprezy był okazją do rozmów i bliższego poznania środowiska uczniów, a dla rodziców - rówieśników swoich dzieci, a także do integracji zespołów klasowych i społeczności szkolnej. Nie zabrakło też wskazówek dotyczących bezpieczeństwa uczniów, których udzieliła mama jednej z uczennic – policjantka, pani Anna Kuchnowska nawiązując do obchodzonej dzisiaj akcji prewencji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i obecność, a także instytucjom: MOSiR  i CHDK za pomoc w organizacji spotkania.

Małgorzata Jeśko - Doręgowska, Piotr Doręgowski

Zespół do Spraw Promocji Szkoły