Search

Dzień Tradycji na Jarmarku Świętojańskim

Dnia 22 czerwca 2015 roku o godzinie 17:00 na Starym Rynku w Poznaniu odbył się Dzień Tradycji Jarmarku Świętojańskiego. W dniu tym prezentowały się Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego. TPPW z Chodzieży reprezentowało kroniki i książki o regionie. Po raz pierwszy uczestniczyliśmy w Jarmarku. Naszą szkołę reprezentował Szymon Kaja z klasy VI b.

 

 

Zaprezentował prowadzoną przez siebie kronikę Klubu Młodzieżowego TPPW w Chodzieży. Zostaliśmy przywitani przez doktora Marka Rezlera. Następnie odbył się występ Chóru Męskiego ,,Arion’’ oraz krótka inscenizacja Powstania Wielkopolskiego w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej ,,3 Bastion Grolman’’. Po inscenizacji wystąpił poznański Chór Nauczycieli Ryszarda Łuczaka. Młodzież brała udział w konkursie o Powstaniu Wielkopolskim. Pierwsze miejsce zdobył Szymon Kaja. Gdy skończył się konkurs młodzież z Budzynia zaprezentowała wraz z kustosz muzeum w Budzyniu, panią Hanną Danielewicz pamiątki związane z powstaniem wielkopolskim.