Search

Czas POŻEGNAŃ, WZRUSZEŃ, WYRÓŻNIEŃ i WAKACJI!

24 czerwca – we wszystkich szkołach nastał DZIEŃ UROCZYSTEGO ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016. W naszej szkole z uwagi na warunki pogodowe i ilość uczniów odbyły się aż trzy akademie, podczas których powitano wakacje. Zanim jednak to nastąpiło, o godz. 10.00 sale gimnastyczną wypełnili uczniowie klas pierwszych, którzy przygotowali program, żegnając w nim uczniów klas 3. Powitano przybyłych gości i licznie zgromadzonych rodziców uczniów. Pierwszoklasiści zapytani przez prowadzącą akademię, panią Małgorzatę Jeśko- Doręgowską czy zasłużyli na wakacje? – odpowiedzieli jednogłośnie: „Tak, bo znamy litery, umiemy czytać, liczyć…”, a większość zadeklarowała nawet chęć przyjścia w poniedziałek do szkoły.

 

Czytaj więcej: Czas POŻEGNAŃ, WZRUSZEŃ, WYRÓŻNIEŃ i WAKACJI!

Ognisko integracyjne 2a

W czwartek 23 czerwca uczniowie 2a wraz z rodzicami i wychowawcą spotkali się przy ognisku. To klasowe spotkanie, którego głównym celem była integracja rodziców i dzieci oraz podsumowanie pracy w roku szkolnym 2015/2016 było wspaniałą okazją do wspólnej, wesołej zabawy, wspólnego pieczenia kiełbasek i pogłębiania pozytywnych relacji międzyludzkich. Spędzanie wolnego czasu na powietrzu, w miłej, przyjaznej atmosferze pozwala lepiej się poznać, a przede wszystkim jest to okazja, by rodzice mogli zaobserwować, w jaki sposób ich pociechy funkcjonują i bawią się w grupie, czego potrzebują i jak zachowują się w nowych sytuacjach społecznych oraz zadaniowych. Również dla wychowawcy jest to okazja do lepszego zrozumienia i poznania relacji rodzinnych swoich wychowanków.

 

Czytaj więcej: Ognisko integracyjne 2a

Dzień RODZINY

Rodzina, to nieodzowny aspekt każdego procesu wychowania. Dlatego właśnie tuż przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie kl. 1 b wraz z wychowawcą zorganizowali pożegnanie, pt. DZIEŃ RODZINY. Uczniowie klasy 1 b w krótkim programie artystycznym przygotowali montaż słowo - muzyczny składając w ten sposób swoim Rodzicom najlepsze życzenia. Każde wsparcie, pomoc i udział rodziców jest dla dzieci czymś najważniejszym i wartościowym. Rodzice dopisali i tym razem w stu procentach, a po powitaniu otrzymali zrobione przez dzieci magiczne, osobiste okulary, przez które nie tylko tego dnia z zachwytem i pełnią kolorów postrzegać mają świat i swoje dzieci...

 

Czytaj więcej: Dzień RODZINY

Podsumowanie IV edycji konkursu „JESTEM POLAKIEM”

Wielki finał konkursu „JESTEM POLAKIEM”, którego organizatorem jest Poseł na Sejm RP VIII Kadencji Pani Maria Małgorzata Janyska odbył się w 20 czerwca w naszej szkole. W tym roku szkolnym spłynęła rekordowa liczba ponad 300 prac konkursowych! Komisja oceniająca spotkała się z niemałym problemem bowiem wszystkie prace plastyczne, literackie, a także nagrane filmy, wykonane zostały na bardzo wysokim poziomie. „Cieszę się, że młodzież wykazała się dużą wyobraźnią i znajomością początków państwa polskiego, a także związanym z tym Jubileuszem 1050 - lecia Chrztu Polski” – podkreśliła Pani Maria Małgorzata Janyska.

 

Czytaj więcej: Podsumowanie IV edycji konkursu „JESTEM POLAKIEM”

Niesamowite przeżycie…

Nasze piątkowe plany pokrzyżowała pogoda i obchody DNIA PUSTEJ KLASY zrealizowaliśmy w połowie spotykając się z instruktorem ratownictwa Miejskiego Oddziału WOPR. Za to dzisiaj nic już nie stało na przeszkodzie, aby zajęcia i to w dodatku z książkami spędzić w CHODZIESKIM PUNKCIE ADOPCYJNYM DLA PIESKÓW. Przez cały rok szkolny odwiedzaliśmy psiaki, wyprowadzaliśmy je na spacer, przynosiliśmy smakołyki, robiliśmy plakaty zachęcając mieszkańców do adopcji i promowaliśmy w szkole książkę „Psie troski” uczącą empatii do zwierząt.

 

Czytaj więcej: Niesamowite przeżycie…