Search

Uczniowie klasy 1 c przygotowani do wakacji!

Tak bardzo oczekiwane przez uczniów wakacje powoli zbliżają się wielkimi krokami. Niewątpliwie jest to czas pełen radości, odpoczynku oraz wielu atrakcji, ale również czas większego narażenia na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Z tego też powodu, aby być przygotowanym i pod tym względem do wakacji, klasa 1 c najpierw skorzystała z zaproszenia i dnia 2 czerwca udała się do Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży. Tam zajęcia dla dzieci zorganizował tata jednego z uczniów – pan Maciej Zwierzykowski. Dzieci dowiedziały się na czym dokładnie polega zawód strażaka, jakim wyposażeniem dysponują strażacy podczas akcji ratunkowych, miały okazję spróbować swoich sił jako strażacy, a także zwiedziły zakamarki komendy wraz z jej najważniejszym miejscem, w którym dochodzi do zgłoszenia wypadku/wydarzenia.

 

 

Pozostali strażacy z p. Maciejem na czele byli tak gościnni, że zaprezentowali również próbę alarmu. Na koniec pan Maciej przekazał dzieciom najważniejsze informacje na temat bezpieczeństwa w wakacje, w szczególności podczas burzy, przypomniał numery alarmowe oraz przećwiczył zgłaszanie wypadku. Drugie spotkanie z cyklu bezpieczne wakacje odbyło się 16 czerwca i to uczniowie tym razem gościli w progach swojej sali lekcyjnej zaprzyjaźnionego ratownika WOPR pana Krzysztofa Majewskiego, który przy okazji również jest strażakiem. Z klasą spotkał się jednak w charakterze tego pierwszego i przeprowadził zajęcia pt. BEZPIECZNA WODA. Uczniowie z uwagą wysłuchali najważniejszych informacji na temat bezpieczeństwa nad wodą, dowiedzieli się kiedy i w jakich miejscach nie można korzystać z kąpieli, a co najważniejsze poznały podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Serdecznie dziękuję za poświęcony czas i atrakcyjne przeprowadzenie tak ważnych tematów zajęć.

Marta Kaczmarek