Search

3xR, czyli Radośnie-Rodzinnie-Rowerowo w 1 c

Nie tak dawno - 1 września - wystraszone oczka pierwszoklasistów rozbiegały się po boisku szkolnym w poszukiwaniu swojej nowej pani. I tak z nią krok w krok minęło już pierwsze 10 miesięcy, nadszedł czas podsumowania zabawy i nauki w klasie pierwszej. Klasa 1 c postanowiła w tym celu zorganizować klasowy piknik rodzinny połączony z rajdem rowerowym wkoło Jeziora Miejskiego. Punktualnie o godzinie 10.15 spora grupa rowerzystów wystartowała i przemierzyła wspólnie dystans około 5 km. Meta znajdowała się na terenie Świetlicy Wiejskiej w Ratajach. Tam czekał iście królewski poczęstunek: ciepła kiełbaska z grilla, domowe ciasto, napoje i wiele, wiele innych pyszności…

 

 

Wyposażenie terenu w plac zabaw i siłownię na świeżym powietrzu sprzyjał zdrowej aktywności, na którą dzieci zawsze mają ochotę. W niektórych rodzicach odezwał się również sportowy duch i przeprowadzili oni rozgrywki w popularnego zbijaka. Podczas spotkania panowała iście rodzinna atmosfera, każdy przyznał, że takich spotkań powinno być zdecydowanie więcej. Słowa nie zostały rzucone na wiatr, bowiem już pojawiły się pomysły na spotkanie we wrześniu. Wszystkim uczestnikom spotkania ślę gorące i serdecznie podziękowania, a w szczególności Radzie Oddziałowej, która w sferze organizacyjnej zdobyła w moich oczach już mistrzostwo. Brawo 1 c!

Marta Kaczmarek