Search

Podsumowanie IV edycji konkursu „JESTEM POLAKIEM”

Wielki finał konkursu „JESTEM POLAKIEM”, którego organizatorem jest Poseł na Sejm RP VIII Kadencji Pani Maria Małgorzata Janyska odbył się w 20 czerwca w naszej szkole. W tym roku szkolnym spłynęła rekordowa liczba ponad 300 prac konkursowych! Komisja oceniająca spotkała się z niemałym problemem bowiem wszystkie prace plastyczne, literackie, a także nagrane filmy, wykonane zostały na bardzo wysokim poziomie. „Cieszę się, że młodzież wykazała się dużą wyobraźnią i znajomością początków państwa polskiego, a także związanym z tym Jubileuszem 1050 - lecia Chrztu Polski” – podkreśliła Pani Maria Małgorzata Janyska.

 

 

Wszyscy uczestnicy przybyli na wielki, uroczysty finał, którego gospodarzem była Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich nr 3 w Chodzieży. Po części artystycznej nastąpiło wręczenie nagród, dyplomów i wyróżnień, a na koniec Pani Poseł podziękowała Pani Dyrektor Hannie Lohr za udostępnienie sali gimnastycznej na tą wspaniałą, patriotyczną uroczystość.