Search

Matematyka od kuchni w chodzieskiej trójce.

Pod takim tytułem uczciliśmy Światowy Dzień Matematyki, który przypada 12 marca. Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “Word Education Games” w 2007 roku a w Polsce od 12 marca 2014 roku. Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w naszym kraju jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4 improve - patron merytoryczny. Celem programu jest zainteresowanie uczniów matematyką i pokazanie, że matematyka rzeczywiście istnieje w każdej dziedzinie życia. Uczniowie podczas zajęć w grupach rozwiązywali zadania z przedstawionej prezentacji, która składała się z pytań z zakresu matematyki i nauk pokrewnych.. Zadania edukacyjne najczęściej nie wymagały typowej wiedzy matematycznej - wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Rozwiązywanie w ten sposób zadań sprawiło uczniom wiele przyjemności i angażowało nawet tych, którzy nie lubią matematyki.

Marlena Orzechowska