Search

Konkurs Świetlik w Trójce

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik” organizowanego przez Akademię Młodych Odkrywców. Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci otaczającymi je zjawiskami przyrodniczymi i rozwinięcie umiejętności właściwego ich interpretowania. W konkursie wzięło udział 24 uczniów klas piątych i szóstych. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy z nich to przeprowadzenie prostych doświadczeń naukowych na podstawie opisów przygotowanych przez organizatorów, a drugi to rozwiązanie testów. Pytania konkursowe dotyczyły doświadczeń, wiedzy szkolnej oraz wiedzy jaką można zdobyć obserwując otaczający świat, czytając książki, oglądając filmy i programy naukowe. Wyniki poznamy w maju, ale już dziś składamy naszym uczniom gratulacje i zachęcamy do dalszego aktywnego poznawania świata.

Małgorzata Balicka