Search

„DAR MIŁOŚCI”

Uczniowie klasy 2a w ramach całorocznego projektu „Muzyczne fantazje” przygotowali audycję muzyczną „Dar miłości”. W czwartek, 15 marca drugoklasiści udali się do Niepublicznego Przedszkola nr 4 „Pod Dębusiem Olbrzymkiem”, w którym przedstawili „Baśń o śniegowej dziewczynce” Agnieszki Frączek. Baśń nawiązywała tematycznie do zbliżającej się pory roku- wiosny, a przesłaniem autorki było ukazanie siły miłości, która może „przenosić góry i nie tylko, gdyż potrafi zdziałać cuda”. Taki cud się zdarzył, bo tytułowa Śnieżynka, dzięki wielkiej miłości męża i żony, pomimo nadchodzącej wiosennej pory roku nie stopniała, stała się zwykłą dziewczynką, która „miała mamę, tatę, świerszcza, psa i cieplutką chatę”. Podczas spotkania z przedszkolakami swój talent zaprezentowali laureaci szkolnego konkursu muzycznego „Świat w muzyce”: Michalina Winiecka z kl.2a, która porwała publiczność piosenką Sylwii Grzeszczak „Tamta dziewczyna”, Nadia Kujawska z kl. 6b, która oczarowała słuchaczy utworem Melanie Martinez „Toxic” oraz Agata Łuczak z kl. 7a, która przepięknie zaśpiewała utwór Leonarda Cohena „Hallelujah”. Na podsumowanie spotkania młodsze dzieci otrzymały od gości do pokolorowania mandale w kształcie serca, które mają im przypominać, że w życiu najważniejsza jest miłość i posiadanie wielkiego serca, bo „dobro do nas powraca”.

Małgorzata Jaroszyk